Joanna Kurska urodziła. O narodzinach swojego pierwszego wspólnego dziecka z drugą żoną Jacek Kurski poinformował w czwartek przed południem za pośrednictwem mediów społecznościowych. Z zamieszczonego w serwisie Twitter wpisu dowiadujemy się, że 55-letni prezes Telewizji Polskiej i młodsza od niego o 7 lat dziennikarka powitali na świecie zdrową córkę. Nowo narodzona dziewczynka otrzymała 10 punktów w skali Apgar.

Joanna Kurska urodziła

Tak jak wcześniej zapowiadał, córka otrzymała imię po jego zmarłej w 2016 roku matce.

Anna Klara Teodora jest już z nami na świecie (53 cm, 3,58 kg, 10 pkt, CSK MSWiA - z serca dziękujemy lekarzom i personelowi). Dziękujemy Bogu. Jezusowi Miłosiernemu. Łagiewnikom. Nasza córka urodziła się w Święto Zwiastowania Pańskiego. W dzień świętości życia. Joanna i Jacek - napisał Jacek Kurski.

Chwilę po ogłoszeniu radosnej nowiny o narodzinach swojego czwartego dziecka szef TVP zamieścił kolejnego tweeta. Zdradził, że w tym samym szpitalu, w którym przyszła na świat jego córka, aktualnie walczy o zdrowie i życie jego przyjaciel, dziennikarz i publicysta Piotr Semka.

Ale ja modlę się o jeszcze jeden dar Życia. Dla Piotra Semki, Przyjaciela od 40 lat, od pierwszej klasy ogólniaka, który w tym samym szpitalu, kilka korytarzy od mojej żony i córki - chory na covid walczy o życie. Błagam Boga by Piotr przeżył. Sema trzymaj się. Jesteśmy z Tobą - czytamy.

Jacek Kurski powitał na świecie swoje czwarte dziecko

Przypomnijmy, że Jacek Kurski ma już troje dzieci z poprzedniego małżeństwa. Z Monika Mucek, z którą rozwiódł się w 2015 roku, ma syna Zdzisława Antoniego (ur. 1991), córkę Zuzannę (ur. 1994) i syna Olgierda (ur. 2007).

ZOBACZ TEŻ: Jacek Kurski wziął ślub. Kim jest Joanna Klimek - jego druga żona? [FOTO]