Jacek Kurski i Joanna Klimek wzięli ślub kościelny w lipcu 2020 roku. Zarówno dla byłego posła Prawa i Sprawiedliwości, jak i jego żony był to drugi ślub. Prezes TVP wcześniej przez ponad 20 lat był związany z Moniką Kurską, z którą ma troje dzieci - Antoniego, Zuzannę i Olgierda. W 2015 roku para rozwiodła się. Po tym, jak sąd kościelny unieważnił pierwsze małżeństwo byłego europosła, Kurski po raz drugi zdecydował się stanąć na ślubnym kobiercu. 

Jacek Kurski i Joanna Klimek zostaną rodzicami: znamy płeć dzieka i termin porodu

Jak się teraz okazuje, Jacek Kurski i jego żona Joanna spodziewają się swojego pierwszego wspólnego dziecka. "Fakt" opublikował zdjęcia pary, na których widać, że wybranka prezesa TVP jest w zaawansowanej ciąży. Poród jest podobno planowany na wiosnę. - Joanna w ciąży czuje się bardzo dobrze. Wielka w tym zasługa Jacka, który bardzo o nią dba. Mąż stara się towarzyszyć Joannie podczas wszystkich badań i wizyt kontrolnych u lekarza - donosi informator.

Znany jest nie tylko termin porodu, ale również płeć dziecka. Jak udało się ustalić "Super Expressowi", małżonkowie spodziewają się narodzin córki. - To dla nich piękny czas. Odliczają dni do narodzin córeczki - zdradza w rozmowie z dziennikiem przyjaciel pary.

Kim jest druga żona Jacka Kurskiego - Joanna Klimek? 

Joanna Klimek to była dyrektor programowa Telewizji Polskiej. Do TVP trafiła z telewizji Polsat, gdzie pracowała przy takich programach jak: "Gość Wydarzeń", "Daję słowo" i "Państwo to my" w Polsat News. Ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Gdańskim, a także podyplomowe studia menadżerskie w Instytucie Organizacji i Zarządzania w Przemyślu. Joanna Klimek i Jacek Kurski poznali się w 2016 roku. Dwa lata później para wzięła ślub cywilny w Urzędzie Stanu Cywilnego w Sulejówku. Dziennikarka była już wcześniej mężatką.