Smutne wieści dotarły do nas z Los Angeles. Jak poinformował tygodnik "People", dzisiaj w nocy polskiego czasu zmarła w wieku 77 lat pisarka Jackie Collins.

Brytyjska autorka była jedną z najpopularniejszych pisarek na świecie, a jej 32 powieści rozeszły się w rekordowym nakładzie aż 500 milionów egzemplarzy. Jackie była młodszą siostrą słynnej aktorki Joan Collins, która często podkreślała, jak blisko jest z nią związana.

Przyczyną śmierci Jackie Collins jest rak piersi, którego zdiagnozowano u niej 6,5 roku temu. Pisarka chorobę ukryła nie tylko przed czytelnikami i mediami, ale również przed własną siostrą, której powiedziała o swoich problemach zdrowotnych zaledwie kilka tygodni temu.

Collins do ostatnich chwil pozostała bardzo aktywna, podróżując po świecie i udzielając wywiadów. Ostatnia rozmowa pisarki, dla amerykańskiego tygodnika "People", odbyła się zaledwie kilka dni temu.

Joan Collinsw wydanym dla mediów oświadczeniu przyznała, że jest "całkowicie zdruzgotana" odejściem swojej "najlepszej przyjaciółki".

 

» PRZECZYTAJ TAKŻE: Joan Collins - Wciąż zachwyca wyglądem!