Nie żyje Jacques Chirac. Były prezydent (1995-2007) i dwukrotny premier (1974-76 i 1986-88) Francji zmarł w wieku 86 lat. O śmierci sławnego polityka poinformował media w czwartek, 26 września, jego zięć. Frederic Salat-Baroux w rozmowie z amerykańską agencją prasową Associated Press zdradził, że Chirac "zmarł spokojnie, otoczony swoimi bliskimi". Dokładna przyczyna śmierci Chiraca nie została podana do wiadomości publicznej. Jego życie prywatne wzbudzało wśród Francuzów niemal tyle emocji, co jego działalność polityczna. Sprawdź, co wiemy na temat jego żony, biologicznych dzieci, adoptowanej córki i licznych kochanek.

Jacques Chirac - żona, dzieci

Jacques Chirac w 1956 roku ożenił się z Bernadette Chodron do Courcel, z którą miał dwie biologiczne córki: Laurence (ur. 4 marca 1958) i Claude (ur. 6 grudnia 1962). Claude przez lata pracowała jako osobisty doradca swojego ojca oraz jego asystentka do spraw kontaktu z mediami. Starsza córka Chiraca, Laurence, w młodości zmagała się z anoreksją oraz innymi zaburzeniami psychicznymi i nie pokazywała się publicznie u boku sławnego ojca. Miała za sobą aż 15 prób samobójczych. Zmarła 14 kwietnia 2016 roku w wieku 58 lat. Przyczyną jej śmierci był atak serca. Jacques i Bernadette Chirac mieli także przybraną córkę, Anh Dao Traxel, uchodźczynię z Wietnamu.

Jacques Chirac - romanse

Jacques Chirac do końca życia pozostał mężem Bernadette, ale nie jest tajemnicą, że miał na swoim koncie liczne romanse. Temat kochanek francuskiego polityka jego własna żona skomentowała słowami: "To była galopada". Z kolei były kierowca prezydenta Francji mówił o romansach swojego wysoko postawionego szefa w następujący sposób: "przeważnie chodziło o pięć minut, z prysznicem włącznie". Chirac nigdy jednak nie dał się złapać na gorącym uczynku.

Co ciekawe, wynajmował garsonierę w tym samym domu, w którym inny były prezydent Francji, François Hollande, spotykał się z Julie Gayet. Na liście kochanek Jacquesa Chiraca znalazły się m.in.: włoska aktorka, Claudia Cardinale, minister zdrowia, eurodeputowana, a nawet kandydatka na mera Paryża.

Zobacz zdjęcia Jacquesa Chiraca i członków jego rodziny w GALERII >>