Golenie twarzy jest rytuałem, towarzyszącym mężczyznom od młodzieńczych lat. Nie zawsze jest to przyjemna czynność, głównie ze względu na podrażnienia, suchość, skaleczenia i ogólny dyskomfort skóry. Co zrobić, aby ta rutyna była bezbolesna, prosta i szybka? Nie ma złotego środka, ale przedstawiamy kroki, dzięki którym golenie twarzy i zarostu nie będzie torturą.

Sposoby na bezbolesne golenie dla mężczyzn

Krok 1: Odpowiedni żel do mycia twarzy. Ta czynność przed rozpoczęciem golenia spowoduje usunięcie z niej tłuszczu, brudu oraz martwych komórek skóry.

Krok 2: Kosmetyki przed goleniem to wstęp do bezbolesnego golenia bez podrażnień. Olejki i kremy przed usuwaniem zarostu, zmiękczają go, nawilżają skórę i tworzą na jej powierzchni warstwę ochronną. Dzięki temu golenie jest szybkie, komfortowe i bezpieczne.

Dobra maszynka do golenia dla mężczyzn: trymer wielofunkcyjny

Krok 3: Użycie odpowiedniego sprzętu. Do wyboru są brzytwy, maszynki jednorazowe oraz różnego rodzaju golarki elektryczne. Nie od dziś wiadomo, że multi, znaczy więcej. Ta sama zasada sprawdza się i tym razem. Przełom na rynku robią multigroomery, czyli trymery wielofunkcyjne. Za sprawą jednego urządzenia z różnymi nakładkami, panowie mogą zadbać o stylizację na głowie, brodzie, twarzy i ciele. Golenie za pomocą multigroomera, np. Remington PG6000zapewnia gładki ruch, który jest delikatny dla skóry podczas pielęgnacji, zaś samoostrzące się ostrza gwarantują precyzyjne cięcie.

Krok 4: Odpowiednia higiena. Maszynkę lub inny używany sprzęt należy dokładnie i delikatnie umyć. Po zakończeniu golenia, twarz należy opłukać dużą ilością wody, aby usunąć z niej pozostałości żelu lub pianki do golenia.

Krok 5: Krokiem, którego nie należy pomijać, jest sięgnięcie po kosmetyk po goleniu, którego zadaniem jest złagodzenie podrażnień i nawilżenie. Dużą popularnością wciąż cieszą się tradycyjne wody po goleniu. Większość z nich zawiera jednak alkohol, który w dużym stężeniu powoduje wysuszenia i zaczerwienienia. Warto zatem przed zakupem zerknąć na skład preparatu.

Odpowiednio dobrane kosmetyki przed i po goleniu twarzy oraz przełomowe wielofunkcyjne trymery sprawią, że poranne tortury odejdą w zapomnienie. W końcu nie da się ukryć, że zadbany wygląd to w dzisiejszych czasach szalenie ważna sprawa.