Wypadające włosy to problem, z którym musi mierzyć się wiele kobiet po ciąży. Tak, jak przez 9 miesięcy przyszłe mamy mogą cieszyć się bujnymi, błyszczącymi włosami, tak niedługo po porodzie, sytuacja jest zupełnie odwrotna. Proces ten nie powinien być jednak powodem do niepokoju, gdyż wiąże się zwyczajnie ze zmianami hormonalnymi, w tym ze spadkiem estrogenu. Po porodzie włosy zaczynają wypadać, aby "nadrobić zaległości" z okresu ciąży. Przyczynia się do tego wysoki poziom prolaktyny u kobiet karmiących piersią, a taki stan może utrzymywać się nawet do 12 miesięcy.  

Wypadające włosy po ciąży: jak sobie z tym radzić?

Jak poradzić sobie z wypadającymi włosami podczas karmienia piersią? Przede wszystkim warto zadbać o odpowiednią dietę i zaopatrzyć organizm w witaminy. Pozytywne w skutkach będzie spożywanie produktów bogatych w żelazo, miedź, cynk oraz witaminy z grupy B. Ważne, aby dieta kobiety karmiącej zawierała również witaminę C, niezbędną do syntezy kolagenu.

Oprócz przestrzegania diety, skuteczne jest też stosowanie odpowiednich preparatów na włosy. Warto jednak upewnić się, czy są one bezpieczne dla młodych mam, a najlepiej zażywać suplementy diety specjalnie dedykowane kobietom karmiącym piersią.

Preparat na wypadanie włosów dla kobiet karmiących piersią

Pierwszym tego typu profesjonalnym preparatem dostępnym na polskim rynku jest suplement diety VITAPIL® mama, który został opracowany z myślą o mamach karmiących piersią. Jego stosowanie zalecane jest w celu uzupełnienia diety w substancje odżywcze oraz naturalną krzemionkę z bambusa. Dlaczego jest skuteczny? Bo działa od wewnątrz - nie tylko na łodygę włosa, ale przede wszystkim na cebulkę i gruczoły łojowe skóry głowy. Dzięki niemu włosy młodych mam stają się mocne, elastyczne i bardziej lśniące. 

VITAPIL® mama działa wspomagająco jako uzupełnienie diety w witaminy i składniki mineralne. Preparat pozwala uniknąć takich problemów jak: wypadanie włosów, osłabienie ich kondycji, powolny wzrost, czy osłabienie kondycji skóry głowy.

Efektywność 2 miesięcznej suplementacji w poprawie zdrowia i wyglądu włosów została potwierdzona w badaniu z udziałem mam karmiących.*

*Szczegóły na www.vitapil.pl w zakładce: Wyniki Badań Konsumenckich. Na podstawie testu konsumenckiego przeprowadzonego w okresie 03-05.2017, na grupie 296 mam karmiących. Badaniu towarzyszyło wypełnienie ankiety.