Według zaleceń lekarzy i dietetyków, kobiety powinny spożywać nieco ponad 2 litry wody, a mężczyźni około 3 litrów płynów dziennie. Należy pamiętać, że w czasie lata potrzebujemy dodatkowego nawodnienia w związku z wysoką temperaturą - należy wówczas spożywać około 4 litry płynów w ciągu doby. Zapotrzebowanie na spożycie wody zależy także od stopnia aktywności fizycznej, wieku i indywidualnych potrzeb organizmu każdego człowieka.

Zdrowotne korzyści picia wody

Woda wpływa korzystnie na funkcjonowanie całego organizmu - spowalnia procesy starzenia się, wypłukuje toksyny, wspomaga gospodarkę hormonalną oraz dodaje energii. Pijąc wodę, nie tylko nawadniamy organizm od wewnątrz, lecz także od zewnątrz, co wpływa na wygląd i kondycje włosów, skóry i paznokci. Ponadto picie odpowiedniej ilości wody skutecznie hamuje apetyt, co pozwala zachować smukłą sylwetkę.

Sposoby na picie większej ilości wody

Po pierwsze - miej wodę zawsze ze sobą. Postaw szklankę lub butelkę z wodą w widocznym miejscu na biurku, by mieć ją pod ręką. Noś przy sobie wodę na spacerze, podczas codziennych zakupów i w podróży. Pozwoli to wyrobić nawyk częstego picia wody, nie tylko wtedy, gdy poczujesz pragnienie.

Jeżeli masz problem z wypijaniem odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia, możesz ustawić przypomnienie w telefonie lub smartwatchu. Pomoże to kontrolować ilość i częstotliwość wypijanej wody. Dla lepszych rezultatów możesz skorzystać z dostępnych aplikacji mobilnych, które nie tylko przypominają o regularnym piciu wody, ale także monitorują jej codzienne spożycie.

Wiele osób rzadko pije wodę w ciągu dnia ze względu na jej smak. Znacznie łatwiej sięgnąć po słodzony napój lub wodę smakową - co nie jest najlepszym rozwiązaniem dla naszego organizmu. Wody smakowe i soki dostępne w sklepach posiadają w sobie dużą ilość cukru i sztucznych barwników, a spożywanie ich na co dzień może niekorzystnie wpłynąć na nasze zdrowie oraz sylwetkę. Jeżeli nie przepadasz za smakiem zwykłej wody, możesz skorzystać ze zdrowych zamienników kolorowych napojów. Takim produktem są mikrodrinki od waterdrop® - naturalne smakowe kostki rozpuszczalne w wodzie, dzięki którym przygotujesz smaczny napój bez dodatku zbędnego cukru i sztucznych barwników.

Czym są mikrodrinki od waterdrop®?

Mikrodnik waterdrop® to skoncentrowane kostki rozpuszczalne w wodzie, pełne naturalnych wartości odżywczych, witamin, antyoksydantów i smaku świeżych owoców, bez cukru i sztucznych dodatków. Wszystkie składniki są w naturalny sposób suszone i odwadniane, dzięki czemu zachowują dobroczynne właściwości w skoncentrowanej formie. Każdemu ze smaków waterdrop® towarzyszą wyjątkowe akcesoria zaprojektowane ze światowej klasy projektantami i ilustratorami, takie jak butelki, szklanki, metalowe słomki, czy bawełniane torby.

Mikrodrinki pomagają w piciu większej ilości wody i utrzymaniu zdrowego poziomu nawodnienia organizmu, a dzięki wyselekcjonowanym składnikom dobroczynnie wpływają na naturalne piękno i dodają zdrowej energii.