Skąd się bierze drugi podbródek?

Za pojawienie się tzw. drugiej brody może odpowiadać kilka czynników. Są to wspomniane wcześniej nadmierne pochylane głowy czy starzenie się skóry. Problem ten może być także efektem choroby – otyłości lub zaburzeń funkcjonowania tarczycy lub predyspozycji genetycznych.

Bez względu na to, skąd wziął się u nas, jedno jest pewne – drugi podbródek optycznie dodaje kilogramów i sprawia, że tracimy pewność siebie. Na szczęście, drugiego podbródka można się pozbyć. Jak, gdzie i ile trzeba czekać na efekty?

Drugi podbródek – jak usunąć?

Prostym sposobem na poprawę wyglądu owalu twarzy są wykonywane regularnie ćwiczenia. Polegają one na kontrolowanym wypychaniu żuchwy do przodu lub do góry przez kilkanaście minut. I choć może nie sprawią, że nasz problem zniknie, to z pewnością krążenie krwi w tym rejonie poprawi się, a mięśnie żuchwy zostaną wzmocnione.

Skuteczniejszym, szybszym i zdecydowanie bardziej efektywnym (i efektowym) rozwiązaniem jest zabieg redukcji tzw. podwójnego podbródka, który profesjonalnie określa się lipolizą iniekcyjną. To metoda chętnie stosowana i ceniona przez lekarzy medycyny estetycznej z całego świata.

Lipolizę poleca się zwłaszcza osobom, które z powodu nadmiaru tkanki tłuszczowej odczuwają dyskomfort, ale nie chcą lub nie mogą zdecydować się na operację plastyczną. Co ciekawe, stosuje się ją w celu redukcji tkanki tłuszczowej na twarzy, ale również okolic brzucha, pośladów, ud czy bioder.

Lipoliza iniekcyjna – jak wygląda, jakie efekty?

Lipoliza to jedna z najnowocześniejszych form miejscowego wyszczuplania. Jej działanie można porównać można do łagodnej liposukcji – jest jednak znacznie bezpieczniejsza i mniej inwazyjna.

Zabieg wykonywany jest przez lekarza medycyny estetycznej, który za pomocą cienkiej igły aplikuje w okolice podbródka specjalny preparat. Zwarte nim składniki aktywne powodują rozpad komórek tłuszczowych, które są w naturalny sposób wydalane przez organizm.

Dzięki poprawie mikrocyrkulacji w skórze, staje się ona bardziej elastyczna, gładka i lepiej dotleniona. Drugi podbródek znika a owal znacznie się poprawia.

Zabieg jest krótki i nie powoduje dużego dyskomfortu – trwa 10-30 min., a po jego wykonaniu można wrócić do codziennych aktywności. Przez kilka dni po lipolizie, na skórze mogą być widoczne małe siniaki, zaczerwienienia lub obrzęk. Dolegliwości zazwyczaj ustępują w ciągu kilku dni, a na rezultaty wcale nie trzeba długo czekać, ponieważ pierwsze efekty widać już po ok. 2 tygodniach . Aby uzyskać bardziej zarysowany owal i napięcie skóry, wskazane jest wykonanie serii 2-3 zabiegów w odstępie kilkutygodniowym.

Szukasz miejsca, gdzie możesz wykonać ten zabieg? Sprawdź ofertę Molas Clinic – kliniki medycyny estetycznej, w której wykwalifikowani lekarze specjaliści pomogą Ci rozprawić się z drugim podbródkiem.

Molas Clinic
Ul. Bergamotki 1
02-765 Warszawa