Jak szybko zapuścić włosy? Gęsta, bujna i lśniąca fryzura to marzenie wielu kobiet. Niestety używanie urządzeń do stylizacji, częste farbowanie, czy zanieczyszczone powietrze mogą poważnie uszkadzać włosy sprawiając, że stają się one słabe, cienkie i suche, a także bardziej podatne na złamania. Co więc należy zrobić, aby w skuteczny sposób zadbać o włosy i sprawić, aby szybciej rosły? Oto 5 sposobów, których działanie Cię zaskoczy.

Jak szybko zapuścić włosy? Zacznij od skóry głowy

Nasza skóra głowy to podstawa dla naszych włosów. Osiągniecie jej odpowiedniego stanu zdrowia jest niezbędne, aby cieszyć się zdrowymi włosami. Martwe komórki skóry, łój, pot, bakterie i zanieczyszczenia, które się na niej gromadzą mogą powodować stany zapalne i łuszczenie, co z kolei doprowadza do powstawania łupieżu, egzemy, czy łuszczycy. A jak dbać o skórę głowy? Chociażby stosując specjalne peelingi, które zwiększają mikrokrążenie, co przekłada się na wzmocnienie cebulek i przyspieszenie wzrostu włosów.

Jak szybko zapuścić włosy? Zadbaj o kosmetyki termoochronne

Wszyscy wiemy, że prostownice i lokówki mogą niszczyć włosy. Kiedy więc masz ochotę użyć ich do stworzenia fryzury, pamiętaj o produktach chroniących przed wysoką temperaturą. Kosmetyki termoochronne pokryją pasma odżywczymi składnikami, które ochronią włosy przed uszkodzeniami powstałymi w czasie stylizacji.

Jak szybko zapuścić włosy? Stosuj suplementy

Niektóre suplementy mogą być korzystne dla wzmocnienia włosów, zwłaszcza jeśli w naszej diecie brakuje podstawowych witamin. Dobry suplement wspomagający piękny wygląd włosów powinien zawierać witaminy i minerały, takie jak żelazo, B12, witamina D, biotyna itp., które w przypadku niedoboru mogą powodować wypadanie.

Jak szybko zapuścić włosy? Zainwestuj w ochronę 

I nie chodzi tu tylko o ochronę przed ciepłem. Mamy na myśli olejki, maski, odpowiednie poszewki na poduszki i nie tylko - wszystkie te produkty pielęgnujące włosy, pomogą im się odbudować i rosnąć szybciej.