O tym, że zostanie aktorką, Barbara Bursztynowicz zadecydowała jeszcze jako mała dziewczynka. To wspomnienie z najmłodszych lat otwiera przepełniony nostalgią, ale i wyjątkowym optymizmem, zbiór felietonów zatytułowany „Jak w życiu”.

Barbara Bursztynowicz opowiada barwne anegdoty z planu filmowego i opisuje trudności, jakie napotykała, grając w teatrze. Kulisy jej pracy zawodowej przeplatają się ze scenami z życia prywatnego i rodzinnego, wspomnieniami bliskich ludzi. Uzupełnieniem tych opisów są osobiste obserwacje autorki. Jedne z tych historii bawią, inne wzruszają, niektóre skłaniają do refleksji – całkiem jak w życiu.

Każdy z felietonów można czytać osobno, jednak tylko razem tworzą pełny i interesujący obraz życia i przemyśleń Barbary Bursztynowicz. Książkę zilustrowała swoimi rysunkami córka autorki – Małgorzata Bursztynowicz.

Więcej o książce przeczytasz TUTAJ.

O autorce:

Barbara Bursztynowicz – urodziła się 27 stycznia 1954 roku w Bielsku-Białej. W 1977 roku ukończyła wydział aktorski w warszawskiej PWST. Zadebiutowała rolą Kati w  „Barbarzyńcach” Gorkiego w reżyserii A. Bardiniego w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Potem przez wiele lat związana była z warszawskim teatrem „Ateneum”, w którym zagrała m. in. : Ofelię w "Hamlecie" Szekspira, Zosię Plejtus w „Matce” Witkacego, Lady Croom w „Arkadii”  Stopparda i inne znaczące role.  Występowała także w filmach, m.in.:.  w „Klinczu” Andrejewa jako Bożena, w „Obronie własnej” Kamińskiego jako Dorota, czy jako Małgorzata w „Roślinach trujących” Glińskiego. Jej dorobek w teatrze telewizji to m.in.: Ismena w „Antygonie” Sofoklesa, Desiree w „Chorobie młodości” Brucknera, Łucja w „Piraniach” Orłosia. Z mężem Jackiem Bursztynowiczem i Januszem Tylmanem pianistą i kompozytorem stworzyła kabaret liryczny pod nazwą „Cafe-teatr na Francuskiej”.

Przez pewien czas pisała felietony do dodatku telewizyjnego Polska the Times.

Wielką popularność przyniosła jej rola Elżbiety w telenoweli „Klan”. Ostatnio Barbarę Bursztynowicz można było oglądać w teatrze „Komedia” w Warszawie w roli Ruth w sztuce Firtha „Dziewczyny z kalendarza”  i w roli Barbary w „Furiach” Szczygielskiego.