Zbliża się lato, a co za tym idzie startuje sezon imprez i spotkań na świeżym powietrzu. Piknik z bliskimi to fantastyczny sposób na przyjemne spędzenie wolnego czasu. Wystarczy chwila nieuwagi, aby miłe popołudnie stało się totalnym niewypałem, o którym wszyscy będziecie chcieli szybko zapomnieć. Podpowiadamy, jak uniknąć takich wpadek. Czytaj i notuj - podziękujesz nam później!

1. Dodatkowy koc

Umówmy się, zawsze się znajdzie taka osoba, która zapomni spakować najpotrzebniejszą rzecz. Albo bez zapowiedzi przyprowadzi dodatkową osobę. Przezorny zawsze ubezpieczony, dlatego jeśli chcesz uniknąć sytuacji, gdy ktoś będzie zmuszony siedzieć na trawie, gołej ziemi lub wciskać się na cudzy koc, przynieś jeden dodatkowy - tak na wszelki wypadek.

2. Parasol

Po pięć razy sprawdzasz prognozę pogody na ten dzień, a i tak znów pada deszcz? Pewny rzeczy niestety nie da się przewidzieć w stu procentach, a kapryśna pogoda należy do jednej z nich. Tak samo więc jak w przypadku dodatkowego koca dla zapominalskich, warto zabrać ze sobą, który uchroni ciebie i twoich bliskich przed zmoknięciem i fatalnym zakończeniem całego wyjścia.

3. Kontrowersyjne tematy

Polityka, teorie spiskowe na temat pandemii koronawirusa, szczepienie dzieci - są takie tematy, których naprawdę nie warto poruszać nie tylko podczas rodzinnych imprez, ale nawet podczas luźnych spotkań w gronie znajomych. Jeśli przynajmniej jedna osoba posiada inne poglądy niż reszta towarzystwa, to istnieje ogromne ryzyko, że wybuchnie niepotrzebna kłótnia.

4. Napoje

Regularne nawadnianie organizmu w trakcie najcieplejszych miesiąców w roku to absolutna podstawa. Zamiast tradycyjnego piwa warto sięgnąć po bezalkoholowe zamienniki np. Warkę Radler 0%, czyli orzeźwiające połączenie piwa i lemoniady, dostępne w dwóch nowych smakach: kiwi z pigwą oraz ananas z cytrusami. Gwarantujemy, że unikniesz ekscesów, kaca oraz mandatu za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym.

5. Przekąski dla wegan, alergików i wybrednych

Jeśli bierzesz na swoje plecy przygotowanie piknikowego prowiantu dla całej grupy, to pamiętaj o tym, aby zrobić dobry research. Weganie i wegetarianie nawet nie spojrzą na kiełbasę z grilla, a osoba, która cierpi na nietolerancję laktozy nie tknie tradycyjnego serniczka. Zanim więc rozpoczniesz przygotowywanie menu, postaraj się dowiedzieć, kto i czego może jeść. Dzięki temu nikt nie będzie potem głodny i zły.