Jakub Gierszał, czyli Kazik z „Wszystko, co kocham”, Dominik w „Sali Samobójców”, a niedawno basista w filmie „Córki Dancingu”, to jeden z tych z aktorów młodego pokolenia, którzy stronią od czerwonych dywanów. Rzadko bywa na eventach, rzadko udziela wywiadów, a jego kariera... tylko nabiera rozpędu. Mieliśmy okazję podziwiać Gierszała w wielu genialnych produkcjach, w których utwierdził wszystkich, że posiada ogromny talent do metamorfoz. Umiejętności aktorskie Kuby Gierszała docenił jeden z amerykańskich magazynów. „Variety” umieścił go na liście 10 europejskich talentów, które należy śledzić!

Kim jest Jakub Gierszał?

Jakub Gierszał ma 29 lat. Na wielkim ekranie zadebiutował w wieku 21 lat w filmie „Wszystko, co kocham” Jacka Borcucha. Rozpoznawalność przyniosła mu rola Dominika Santorskiego w filmie „Sala samobójców”, w którym wystąpił obok Agaty Kuleszy i Krzysztofa Pieczyńskiego. To aktorskie wyzwanie przyniosło mu nominację do polskiego Orla, Złotą Kaczkę w kategorii Aktor Sezonu oraz nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego.  

Na konto Gierszała trafiła także nagroda Shooting Star dla najbardziej obiecujących aktorów europejskich młodego pokolenia. Jakub Gierszał nie osiadł jednak na laurach i rok później mieliśmy okazję podziwiać go w trzech filmach – „Nieulotne”, „Performer” oraz "Yuma”.

Osiągnięcia Gierszała docenił także amerykański magazyn „Variety”, poświęcony branży filmowej. Magazyn opublikował doroczną prestiżową listę 10. Wybitnych europejskich twórców, których karierę warto śledzić. Na tegorocznej liście „Variety” znalazł się także Mitja Okorn, słoweński reżyser mieszkający w Polsce.Wyreżyserował między innymi „Planetę singli” oraz „Listy do M”. W tym roku Gierszała będziemy mogli podziwiać w roli Dyzia w „Pokocie” (najnowszym filmie Agnieszki Holland).

W poprzednich latach "Variety" docenił także twórczość Tomasza Wasilewskiego, twórcę m.in. „Zjednoczonych Stanów Miłości”. Dziesięciu młodym europejskim twórcom na 67. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie zostanie poświęcona specjalna gala. Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy