Jakub Strzelecki jest wykształconym aktorem - w 2008 roku ukończył prestiżowy Wydział Aktorski Szkoły Filmowej w Łodzi, a dwa lata później obronił dyplom. Telewidzowie mogą go pamiętać z licznych ról w popularnych serialach. Utalentowany bielszczanin występował m.in. w "Samym życiu", "Dwóch stronach medalu", "Czasie honoru", "39 i pół", "Na dobre i na złe", "Prosto w serce" i "M jak miłość". Uznanie branży filmowej przyniosła mu rola Krzysztofa Grabienia w dramacie obyczajowym "Miasto z morza", za którą otrzymał nominację do Złotej Kaczki w kategorii Najlepszy aktor sezonu 2009/2010. Pomimo obiecujących perspektyw na karierę w świecie kina postanowił jednak porzucić aktorstwo, by zostać duchownym.

Były aktor Jakub Strzelecki zostanie księdzem

W 2014 roku 29-letni wówczas aktor wstąpił do zakonu Ojców Bernardynów, odbywając postulat w Warcie pod Sieradzem, a następnie nowicjat w Leżajsku, gdzie przyjął imię Tobiasz. Śluby zakonne złożył we wrześniu 2016 roku. Obecnie kończy naukę w Wyższym Seminarium Duchownym oo. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej. W październiku ubiegłego roku złożył tam śluby wieczyste, a w lutym tego roku przyjął pierwszy stopień sakramentu święceń.

Jakub Strzelecki zmienił się nie do poznania

Dzięki temu, że Bernardyni prowadzą swój oficjalny profil na Facebooku i kanał w serwisie YouTube, wiemy, jak dziś wygląda ojciec diakon Strzelecki. Na przestrzeni lat przeszedł sporą metamorfozę. 36-latek zapuścił brodę, przez którą trudno w nim dostrzec byłego gwiazdora telewizyjnych i kinowych produkcji.

Co ciekawe, jego aktorskie doświadczenie nadal mu się do czegoś przydaje - od czterech lat co roku w okresie wielkanocnym wciela się w postać Jezusa Chrystusa podczas misteriów paschalnych w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Zobacz, jak dziś wygląda Jakub Strzelecki już teraz w naszej GALERII.

SPRAWDŹ TEŻ: Sylwia Wysocka, aktorka, która w kwietniu została brutalnie pobita, traci wzrok