Pamiętacie zapierające dech w piersiach śnieżne krajobrazy z filmu "Spectre" z Danielem Craigiem? James Bond także tej zimy zagra w Sölden kolejną wielką rolę. We wnętrzu góry Gaislachkogl powstaje bowiem kinowa instalacja, która będzie zdecydowanie czymś więcej, niż zwykła wystawa o Agencie Jej Królewskiej Mości. 007 ELEMENTS - bo tak jest zatytułowana - to cały ogromny, interaktywny i edukacyjny kompleks, który oprowadza zwiedzających po świecie Agenta 007, przemawiając przy tym do wszystkich zmysłów.

Nowoczesna technika i imponująca alpejska przyroda zapewniają wystawie wspaniałą oprawę. Obejmujący dwie kondygnacje budynek o powierzchni 1300 metrów kw. obok restauracji ice Q możemy sobie dobrze obejrzeć dopiero wtedy, kiedy po przejściu przez podziemny tunel przekroczymy jego progi. W kilku różnych galeriach można podziwiać instalacje, które koncentrują się głównie na filmie „Spectre“ i scenach kręconych w Sölden, ale oprócz tego zawierają także motywy z innych, w sumie już 24 filmów o Jamesie Bondzie.

Kiedy będzie można to wszystko przeżyć? Otwarcie 007 ELEMENTS zaplanowano na tę zimę. Wystawa jest wspólnym projektem wytwórni EON Productions i Metro-Goldwyn-Mayer (MGM), która obecnie jest posiadaczem wszystkich praw do filmów o Jamesie Bondzie, oraz Bergbahnen Sölden.

ZOBACZ: Kobiety Mafii: DYGANT, WIENIAWA, WARNKE na plakatach filmu Vegi. Jak się prezentują?

James Bond w Sölden

W okresie od grudnia 2014 do lutego 2015 roku Sölden zamieniło się w jedno z najbardziej niezwykłych miejsc akcji najnowszego filmu z Jamesem Bondem pod tytułem „Spectre“. Reżyser Sam Mendes dodał wtedy tym samym alpejską stolicę rozrywki do „fantastycznych miejsc“ i - jak sam stwierdził - wysłał Jamesa Bonda "z powrotem w Alpy, z powrotem na śnieg".

Legendarnej sławie Jamesa Bonda spektakularnością dorównuje wizerunek restauracji ice Q na szczycie Gaislachkogl, która posłużyła za niezwykłe miejsce akcji. Zresztą oficjalne video zza kulis, które prezentuje najciekawsze momenty z produkcji filmu na wysokości powyżej 3000 m n.p.m., zarejestrowało już ponad 3,5 miliona wyświetleń. Możecie je obejrzeć poniżej.

Zdjęcia z Sölden znajdziecie z kolei już teraz w naszej GALERII.