Kim jest James Charles? Jeśli śledzicie jakiekolwiek media społecznościowe (niekoniecznie YouTube), jest szansa że w przeciągu kilku ostatnich tygodni, widzieliście w nich nazwisko Charlesa. O influencerze usłyszało ostatnio więcej osób, aniżeli tylko ci z branży czy nastolatkowie interesujący się makijażem. Wszystko przez głośny konflikt, który zapoczątkowała na swoim kanale youtuberka i wizażystka, Tati Westbrook. Ale zanim stał się wrogiem numer jeden, James Charles był "zwykłym' 19-letnim vloggerem, którego majątek szacowano na ok. 12 milionów dolarów.

O co chodzi w konflikcie James Charles vs. Tati Wesbrook?

Historia konfliktu Jamesa Charlesa i Tati Wesbrook jest długa i zawiła. Całość opisywaliśmy TUTAJ. Mówiąc w skrócie: jeszcze do niedawna Westbrook i Charles byli najlepszymi przyjaciółmi. Później pokłócili się o witaminy do włosów w kształcie żelków-misiów, a youtuberka opublikowała 43-minutowy film, który spowodował nieodwracalne zmiany w karierze (jeszcze do niedawna) najpopularniejszego makijażysty na YouTubie.

James Charles - kim jest?

James Charles Dickinson urodził się 23 maja 1999 r. w Bethlehem w Nowym Jorku. Ma młodszego brata, Iana. W wieku kilkunastu lat zainteresował się makijażem i po uzyskaniu zgody rodziców zamówił swój pierwszy zestaw do make-upu online. Jego tata pomógł mu nawet przekształcić piwnicę w studio makijażu. W 2015 roku, James Charles założył swoje konto na Instagramie oraz kanał na YouTube, gdzie publikował zdjęcia swoich prac i filmy instruktażowe dotyczące technik makijażu.

Przełomowy moment w karierze Charlesa nastąpił, gdy jego zdjęcie z licealnej kroniki trafiło do internetu. Nastolatek na szkolną sesję przyszedł w pełnym makijażu i z lampą, której używał do kręcenia filmów na YouTube, pod ręką. Gwiazdy takie jak Zendaya zrepostowały jego zdjęcie, a niedługo potem CoverGirl podpisało z nim kontrakt, czyniąc go swoim pierwszym męskim ambasadorem.

James Charles robił makijaż Katy Perry, a także współpracował przy filmach z Kylie Jenner i Kim Kardashian. W 2018 roku zdobył nagrodę People's Choice Award dla Beauty Influencer of the Year. Charles nawiązał również współpracę z marką kosmetyczną Morphe, dla której stworzył własną paletę cieni do powiek. Co więcej, 19-latek pojawił się w tym roku na Met Gali, na którą zaproszenie otrzymują tylko ci najbardziej znani i pozował na czerwonym dywanie w stroju od Alexandra Wanga. 

James Charles - liczba obserwatorów

Zanim Tati Westbrook opublikowała swój 43-minutowy film, James Charles miał ponad 16 milionów subskrybentów na YouTube. Teraz ma ich około 13,5 miliona, jednak liczba ta wciąż spada. 19-latka przestało obserwować wielu celebrytów, m.in. cały klan Kardashian-Jenner, Demi Lovato, czy Jeffree Star (obecnie najpopularniejszy makijażowy youtuber, który objął miejsce lidera po aferze Tati vs. James).

Zdjęcia Jamesa Charlesa obejrzycie w naszej galerii --->