Jan Komasa ma problemy ze zdrowiem. Polski reżyser we wtorek przed godz. 19 czasu lokalnego trafił do szpitala w Los Angeles. Jak donosi serwis WP Film, 38-letni twórca nominowanego do Oscara "Bożego Ciała" zasłabł w kinie Ray Stark Family Theatre tuż przed specjalnym, przedpremierowym pokazem swojego filmu. Z informacji serwisu wynika, że Komasa już od kilku dni miał skarżyć się na mocno osłabiające jego organizm przeziębienie.

Jan Komasa w szpitalu w Los Angeles

Jak donosi dziennikarz WP, Jan Komasa zjawił się na miejscu wyczekiwanego pokazu "Bożego Ciała" w Los Angeles, będąc w stanie podgorączkowym. Reżyser podobno nie chciał bowiem, aby zły stan jego zdrowia uniemożliwił mu niezwykle ważne spotkanie z amerykańskimi widzami w samym środku oscarowej kampanii "Bożego Ciała". 

Pokaz filmu będącego polskim kandydatem do Oscara w kategorii Film międzynarodowy w kalifornijskim Ray Stark Family Theatre cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Bilety na seans były wyprzedane, a na sali nie było ani jednego wolnego miejsca. Ostatecznie projekcja odbyła się z godnie z planem.

Na razie nie wiadomo, co dokładnie dolega Janowi Komasie, ani jaki jest aktualny stan jego zdrowia. W środę 15 stycznia na prywatnym profilu reżysera na Facebooku pojawił się jednak nowy wpis z entuzjastyczną recenzją "Bożego Ciała" w amerykańskim magazynie "Variety".

Reżyserowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i pełnej formy.

Zobacz: "Boże Ciało" bez szans na Oscara? Bukmacherzy nie mają wątpliwości