W tym tygodniu Wprost opublikował ranking najbardziej wpływowych Polaków. W zestawieniu znalazło się czterdzieści osób ze świata polityki, księża, celebryci, blogerki, restauratorzy, sportowcy, a także przedstawiciele kultury.

Ku wielkiemu zaskoczeniu miejsce pierwsze zajął Jarosław Kaczyński. Prezes Prawa i Sprawiedliwości przez wielu uważany jest za najważniejszą osobę w państwie. Co ciekawe, prezydent Andrzej Duda znajduje się na piątym miejscu. Druga pozycja należy do tzw. Wkurzonego Polaka. Kto to? Wkurzony Polak to według tygodnika osoba, która wygrywa wojny, przepędza zaborców, obala rządy. Podium zamyka Donald Tusk, który obecnie jest przewodniczącym Rady Europejskiej. Wśród czterdziestki znaleźli się jeszcze inni politycy: Beata Szydło (miejsce 6), Zbigniew Ziobro (miejsce 20) czy Grzegorz Schetyna (miejsce 25).

[fot. East News; East News; AKPA]

W rankingu tygodnika Wprost pojawiło się wiele ciekawych osobistości. Na dziewiątym miejscu znalazła się Krystyna Janda, która w tym roku została nominowana do Róż Gali 2016w kategorii Online za wykorzystywanie mediów społecznych do zabierania głosu w słusznych sprawach. Krystyna Janda m.in. wezwała Polki do udziału w czarnym proteście.

ZOBACZ:  Krystyna Janda wzywa do udziału w Czarnym Proteście. „Byłam w ciąży, która zagrażała życiu”, wyznała aktorka

Miejsce 29 zajęła Dorota Wellman, która od 2007 roku współprowadzi z Marcinem Prokopem poranny program Dzień Dobry TVN, nie boi się wyrażać swojego zdania i chętnie wypowiada się na tematy społeczne. Miejsce 30 zajął Robert Lewandowski. Piłkarz jakiś czas temu bombardował nas swoją osobą w dziesiątkach kampanii reklamowych.

ZOBACZ: Robert Lewandowski w nowej kampanii marki Vistula. Zobaczcie zdjęcia zza kulis

Na 32 miejscu znalazł się Wojciech Smarzowski, który id paru dobrych lat zachwyca nas genialnymi filmami – Pod Mocnym Aniołem, Drogówka czy Róża to tylko kilka z nich. Od niedawna w kinach mamy okazję podziwiać kolejne dzieło Smarzowskiego – Wołyń. Miejsce 333 należy do Magdy Gessler, która również została nominowana do Róż Gali 2016 w kategorii Online za zaangażowanych i oddanych fanów na Facebooku.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Róże Gali 2016 poznaj nominowanych w kategorii ONLINE i zagłosuj na swojego faworyta!

W rankingu znalazł się również o. Tadeusz Rydzyk (miejsce 24) , a także arcybiskup Konrad Krajewski (miejsce 39), który pełni posługę papieską u boku papieża Franciszka. Wychodzi na ulice i pomaga biednym i potrzebującym. Miejsce 40 należy zaś do blogerki modowej, Jessici Mercedes.

PRZECZYTAJ TAKŻE: w kategorii Online za wykorzystywanie mediów społecznych do zabierania głosu w słusznych sprawach0