Andrzej Blumenfeld był aktorem kojarzonym z takich produkcji filmowych i serialowych jak „Na Wspólnej”, „Prawo Agaty”, „Druga szansa” czy kultowe już niemal „M jak Miłość”. Wcześniej wcielał się w charakterystyczne postaci m.in. w „07 zgłoś się”, „Sukces”, „Pułkownik Kwiatkowski” czy „Matki, żony i kochanki”Blumenfeld był nie tylko wziętym aktorem, lecz także głosem, który reżyserzy chętnie angażowali do wielu przedsięwzięć dubbingowych. Jego głos można było usłyszeć w takich produkcjach, jak: „Ratatuj", „Epoka lodowcowa", „Auta 3”, „Królewna śnieżka i siedmiu krasnoludków”, „Harry Potter” czy „Wiedźmin”. W światku teatru był cenionym artystą i rzemieślnikiem, którego można było oglądać na scenach wielu polskich teatrów. Nic dziwnego, że w pierwszej kolejności pożegnały go znane twarze sceny teatralnej.

ZOBACZ: ANDRZEJ BLUMENFELD nie żyje. Aktor „Na Wspólnej”, „Prawa Agaty” i „Drugiej szansy” zmarł w wieku 66 lat

Aktora na swoim Facebooku pożegnała wybitna aktorka i założycielka Teatru Polonia, Krystyna Janda. W ślad za nią poszła Elżbieta Romanowska, która miała okazję pracować z Blumenfeldem przy kilku spektaklach. W sieci hołd aktorowi oddała także aktorka Joanna Szczepkowska i znany krytyk filmowy Tomasz Raczek.

Co dokładnie gwiazdy napisały o Andrzeju Blumenfeldzie? W jaki sposób pożegnały go na swoich social mediach? Sprawdźcie w naszej GALERII. A my jak najbardziej przyłączamy się do tych pełnych smutku i żalu słów pożegnania Andrzeja Blumenfelda…