Smutne wieści dla fanów programu "Big Brother". Nie żyje Janusz Dzięcioł. O śmierci zwycięzcy pierwszej edycji polskiej wersji kontrowersyjnego reality show oraz posła na Sejm RP w latach 2007-2015 donosi internetowy serwis "Gazety Pomorskiej". Z ustaleń redakcji wynika, że Janusz Dzięcioł zginał 6 grudnia w godzinach porannych w tragicznym wypadku na przejeździe kolejowym w miejscowości Biały Bór pod Grudziądzem, zaledwie 100 metrów od swojego domu. Jego auto osobowe zderzyło się z pociągiem. Janusz Dzięcioł za 5 dni skończyłby 66 lat. 

Kim był Janusz Dzięcioł?

Janusz Dzięcioł urodził się 11 grudnia 1953 roku w Dąbrowie Chełmińskiej. W swojej karierze zawodowej spełniał się m.in. jako rolnik, strażnik miejski i polityk. Popularność zdobył w 2001 roku za sprawą udziału w pierwszej polskiej edycji programu "Big Brother" w TVN. Dzięcioł spędził w domu Wielkiego Brata 100 dni i dotarł do ścisłego finału, w którym wygrał w głosowaniu widzów z Manuelą Michalak i Małgorzatą Maier. W nagrodę otrzymał czek o wartości 500 tysięcy złotych. Na fali gigantycznej rozpoznawalności już w następnym roku wygrał wybory do rady miejskiej w Grudziądzu. W 2007 roku po raz pierwszy dostał się do Sejmu, zdobywając 19 807 głosów. W wyborach w 2011 roku również zdobył 13 907 głosów, co również zapewniło mu mandat poselski.

Janusz Dzięcioł - rodzina, żona, dzieci

Janusz Dzięcioł przyszedł na świat jako syn Franciszki i Henryka. W 1978 roku wziął ślub z Wiesławą. Z żoną miał jedną córkę o imieniu Katarzyna.

Rodzinie i bliskim Janusz Dzięcioła składamy szczere kondolencje.