Janusz Dzięcioł zginął 6 grudnia w tragicznym wypadku na przejeździe kolejowym w miejscowości Biały Bór pod Grudziądzem, zaledwie 100 metrów od swojego domu. Jego auto osobowe zderzyło się z pociągiem. Od tego czasu grudziądzka prokuratura prowadziła w tej sprawie śledztwo, które zostało ostatecznie zakończone na początku lipca. 

- Do wypadku doszło w wyniku niezachowania ostrożności kierowcy i nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu pojazdowi szynowemu - cytuje słowa prokurator rejonowej Agnieszki Renieckiej serwis "Polska Times".

Do zdarzenia nie przyczyniły się osoby trzecie. Biegli ustalili również, że pociąg i auta, które brały udział w wypadku, były sprawne, a kierujący trzeźwi. Janusz Dzięcioł zmarł z powodu rozległego urazu głowy. Miał 65 lat. 

Kim był Janusz Dzięcioł?

Janusz Dzięcioł urodził się 11 grudnia 1953 roku w Dąbrowie Chełmińskiej. W swojej karierze zawodowej spełniał się m.in. jako rolnik, strażnik miejski i polityk. Popularność zdobył w 2001 roku za sprawą udziału w pierwszej polskiej edycji programu "Big Brother" w TVN. Dzięcioł spędził w domu Wielkiego Brata 100 dni i dotarł do ścisłego finału, w którym wygrał w głosowaniu widzów z Manuelą Michalak i Małgorzatą Maier. W nagrodę otrzymał czek o wartości 500 tysięcy złotych. Na fali gigantycznej rozpoznawalności już w następnym roku wygrał wybory do rady miejskiej w Grudziądzu. W 2007 roku po raz pierwszy dostał się do Sejmu, zdobywając 19 807 głosów. W wyborach w 2011 roku również zdobył 13 907 głosów, co również zapewniło mu mandat poselski.