Smutna wiadomość ze świata polskiej estrady. Nie żyje Janusz Leśniewski, znany i ceniony w środowisku aktor teatralny, filmowy i serialowy. Na swoim koncie miał liczne role w popularnych produkcjach telewizyjnych, takich jak: "Czas honoru", "Miodowe lata", "Ranczo", "Niania", "39 i pół", "Kryminalni", "Na Wspólnej" i "Barwy szczęścia". Zmarł na niecałe dwa tygodnie przed swoimi 69. urodzinami. Informację o śmierci Janusza Leśniewskiego przekazał w niedzielę po południu Związek Artystów Scen Polskich.

Dzisiaj odszedł Janusz Leśniewski - aktor teatrów warszawskich: Komedii, Ochoty, Popularnego, w latach 90. redaktor w Oddziale Warszawskim TVP (WOT). Absolwent Wydziału Aktorskiego warszawskiej PWST, którą zakończył grając w spektaklu dyplomowym postać Konrada i Maski 6 w "Wyzwoleniu" Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Zygmunta Hübnera - czytamy.

Swojego kolegę po fachu pożegnał m.in. Wiktor Zborowski.

- Odszedł Janusz Leśniewski. Aktor. Kumpel. Kochał teatr. Kochał wolność. Nie wiem, co napisać. Chorował na serce. Nie wytrzymało. Śpij spokojnie Januszku - napisał.

Kim był Janusz Leśniewski?

Janusz Leśniewski przyszedł na świat 28 listopada 1951 roku w Warszawie jako syn aktorki Małgorzaty Leśniewskiej i realizatora telewizyjnego Jana Bielawskiego. W trakcie swojej długiej i owocnej kariery spełniał się nie tylko jako aktor i działacz, ale także m.in. w roli kierownika produkcji, aktora dubbingowego i reżysera.

Janusz Leśniewski od lat był blisko związany z ZASP-em. Parę tygodni temu objął funkcję przewodniczącego Sekcji Repartycyjnej Innych Form Audiowizualnych.

Trudno uwierzyć, że dwa tygodnie temu ostatni raz wpadł do swojego Stowarzyszenia, którego ideałom pozostał wierny do końca… - czytamy we wpisie ZASP-u.

Dzisiaj odszedł Janusz Leśniewski - aktor teatrów warszawskich: Komedii, Ochoty, Popularnego, w latach 90. redaktor w...

Opublikowany przez Związek Artystów Scen Polskich Niedziela, 15 listopada 2020

ZOBACZ TEŻ: Nie żyje Witold Sadowy. nie żyje. Znany aktor i krytyk teatralny miał 100 lat