Filmową biografię twórcy "Playboya" Hugh Hefnera już od jakiegoś czasu przygotowuje Brett Ratner. Reżyser od lat przyjaźni się z Jaredem Leto i to podobno to właśnie aktor zaproponował, że wcieli się w słynnego i kontrowersyjnego wydawcę najsłynniejszego magazynu dla panów na świecie:

„Kiedy Jared usłyszał, że mam prawa do historii Hefa, powiedział mi: ‘Chcę go zagrać, chcę go zrozumieć’. I naprawdę wierzę, że jest w stanie! To jeden z najlepszych aktorów naszych czasów. Myślę, że spokojnie poradzi sobie z tą rolą.” – w jednym z wywiadów zdradził Brett Ratner.

Jared Leto w roli Hugh Hefnera

Jak podają amerykańskie portale o tematyce filmowej, projekt jest póki co na wczesnym etapie rozwoju. Wiadomo jedynie, że reżyser chciał zrealizować film o Hugh Hefnerze już od 2007 roku. Na pierwszym etapie panowania produkcji kandydatem do zagrania Hefnera był Robert Downey Jr. Teraz jednak najprawdopodobniej zagra go właśnie Jared Leto.

Jak Jared Leto przygotowuje się do roli?

Już w kwietniu tego roku reżyser zaprosił Leto do słynnego domu Hefnera, Playboy Mansion, na premierę serialu dokumentalnego platformy Amazon, "American Playboy: The Hugh Hefner Story". Wówczas panowie Leto i Hefner mieli się spotkać po raz pierwszy. Hugh już wtedy nie czuł się najlepiej i w końcu nie wyszedł do gości. Jak zapewnia jednak reżyser, Hef pozostała po sobie na tyle dużo nagrań i materiałów, że przygotowanie się do roli nie powinno być dla Jareda Leto problemem.

Otwartym pozostaje wciąż pytanie, kiedy aktor w końcu wejdzie na plan filmu i czy jego interpretacja Hefnera przebije jego Rayona z filmu „Witaj w klubie” oraz kultowego już Jokera z filmu „Legion samobójców”? Znając talent tego oscarowego aktor nie mamy wątpliwości, że Hef w jego wydaniu będzie jedną z głośniejszych ról w jego karierze!

Jared Leto jest fizycznie podobny do Hugh Hefnera? Pasuje mu zarost, który nosi już od jakiegoś czasu...?