Jarosław Bieniuk zatrzymany przez policję w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa. Były piłkarz miał stawić się na przesłuchanie w prokuraturze w Sopocie i to właśnie wtedy doszło do zatrzymania. Informację jako pierwsze podało radio RMF FM. Sprawa ma dotyczyć zdarzenia, które miało miejsce w jednym z sopockich hoteli. Dwudziestokilkuletnia kobieta, która podobno jest znajomą piłkarza, złożyła zawiadomienie o przestępstwie przeciwko wolności seksualnej, po tym jak spotkała się z partnerem Anny Przybylskiej w nocy z piątku na sobotę. Prokuratura zabezpieczyła już nagrania z monitoringu hotelowego i wszczęła śledztwo w sprawie.

"- Faktycznie, Jarosław B. został dziś zatrzymany w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa przeciwko wolności seksualnej. W tej chwili więcej informacji w tej sprawie nie mogę zdradzić. Szczegóły mają zostać przekazane najwcześniej w środę" - mówi Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Jarosław Bieniuk podejrzany o popełnienie przestępstwa. Spędzi noc w izbie zatrzymań

Dziennikarze Faktu, skontaktowali się z kancelarią reprezentującą ofiarę, która złożyła doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez Jarosława Bieniuka. Jak twierdzi mecenas Mateusz Dończyk, ich klientka jest w bardzo złej kondycji fizycznej oraz psychicznej. Kobieta twierdzi, że została brutalnie zgwałcona przez znanego sportowca:

" - Nasza klientka twierdzi, że została okrutnie zgwałcona i jest w fatalnym stanie psychicznym. Ponadto, po nagłośnieniu sprawy wylała się na nią fala hejtu, ponieważ oskarżyła o gwałt osobę znaną, celebrytę. W związku z tym pojawiły się sugestie, że robi to dla sławy. Nasza klientka jest obecnie pod opieką psychologa. Moja klientka podejrzewa, że została odurzona narkotykami. W sobotę nad ranem wróciła do domu taksówką. Kiedy poczuła się lepiej, zgłosiła się do lekarza, który dokonał obdukcji, a następnie zgłosiła sprawę policji. W poniedziałek została przesłuchana przez sąd w obecności prokuratora oraz biegłego psychologa" - powiedział Mateusz Dończyk z kancelarii Cogents w rozmowie z Faktem.

Jarosław Bieniuk był piłkarzem takich klubów, jak Ogniwo Sopot, Lechia Gdańsk, czy Widzew Łódź. Karierę sportową zakończył w 2014 roku i został dyrektorem sportowym Lechii Gdańsk. Jego partnerką była zmarła pięć lat temu aktorka, Anna Przybylska, z którą sportowiec ma trójkę dzieci. Prokuratura podejrzewa go o popełnienie przestępstw określanych jako te przeciwko wolności seksualnej i obyczajności.