Śmierć Anny Przybylskiej w październiku 2014 roku była ogromnym szokiem dla milionów Polaków. Fani aktorki znanej m.in. z filmów "Kariera Nikosia Dyzmy", "Lekcje pana Kuki", "Złoty środek" czy "Sęp" w końcu doczekali się jej oficjalnej biografii. Prapremiera książki autorstwa Grzegorza Kubickiego i Macieja Drzewickiego miała miejsce 18 września 2017 podczas pierwszego dnia Festiwalu Filmowego w Gdyni 2017. Obecni na wydarzeniu w Teatrze Muzycznym goście szybko dostrzegli, że na spotkaniu nie pojawił się m.in. Jarosław Bieniuk. Partner zmarłej aktorki w szczerych słowach wyjaśnił powód swojej nieobecności na wydarzeniu poświęconym Annie Przybylskiej. Co powiedział?

- Nie mogłem być obecny na premierze książki i pewnie minie jeszcze trochę czasu zanim zdołam ją w całości przeczytać bez ścisku w gardle. Ja wspomnienia z mojego życia z Anią wciąż jeszcze układam w głowie i przede wszystkim w sercu. Mam nadzieję, że przyjdzie czas, kiedy udźwignę słowa, żeby opisać tę piękną historię, pięknego życia z najpiękniejszą i najlepszą osobą, jaką znałem. Dziś jest dla mnie jeszcze za wcześnie i przyznaje się do tej słabości bez wstydu - powiedział Jarosław Bieniuk w rozmowie z serwisem "Jastrząb Post".

ZOBACZ: ANNA PRZYBYLSKA premiera biografii aktorki na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Kto przyszedł?

Anna Przybylska - premiera biografii aktorki

Książka o Annie Przybylskiej, zatytułowana po prostu "Ania", to pierwsza biografia zmarłej aktorki w pełni zatwierdzona przez jej rodzinę. Biografia dostępna jest od 27 września 2017 w księgarniach w całej Polsce w formie książki oraz audiobooka czytanego przez Annę Dereszowską.