Jarosław Bieniuk został oskarżony o brutalny gwałt przez mieszkankę Sopotu. Sprawa wstrząsnęła całą Polską, bo Bieniuk, ukochany partner nieżyjącej już Anny Przybylskiej i ojciec trójki jej dzieci - Oliwii, Szymona i Jasia, miał dotychczas nieskazitelny wizerunek. Uchodził za czułego, opiekuńczego partnera, wspaniałego ojca, a także sympatycznego, koleżeńskiego i skromnego człowieka. Zarzut gwałtu z pewnością położy się cieniem na tym wypracowanym przez lata image'u Jarosława. A przecież to właśnie dzięki wizerunkowi Bieniuk zarabiał ostatnio najwięcej - współpracował m.in. z marką Play, New Balance, Avon, występował też jako trener zawodników w programie telewizyjnym "Mali Giganci". Nawet jeśli Jarosław Bieniuk zostanie uznany za niewinnego, jego marka ucierpi na skandalu. Jakie mogą być konsekwencje? Sprawdź PONIŻEJ, co mówią eksperci.

Jarosław Bieniuk straci kontrakty?

Jarosław Bieniuk na skandalu może bardzo stracić wizerunkowo. Wiele marek może zerwać lub nie zaproponować mu kolejnej współpracy. Filip Mecner, znany PR menedżer, tak komentuje ewentualne konsekwencje w rozmowie z dziennikiem "Fakt":

Moim zdaniem w najbliższym czasie może nastąpić lekkie tąpnięcie i mogą pojawić się delikatne rysy na wizerunku piłkarza - mówi Mecner. - Oczywiście Bieniuk nie jest już kryształowy, tak jak dawniej. Przecież pierwsze zarzuty już usłyszał. Natomiast najbardziej kluczowe będą dla niego najbliższe tygodnie, to, jak ta sprawa się potoczy. Czy uda się coś Bieniukowi więcej udowodnić? Według mnie branża reklamowa przygląda się bardzo uważnie tej sytuacji.

ZOBACZ TEŻ: Jarosław Bieniuk i Anna Przybylska - historia ich miłości. Dowiedz się, jak wyglądała ich pierwsza randka!

Ale możliwe, że Bieniuk wyjdzie z afery tylko z małą skazą na wizerunku, bo, jak tłumaczy Mecner, opinia publiczna jest raczej po jego stronie.

Jego prawnicy bardzo umiejętnie rozgrywają sprawę - dodaje.

Jednak przedstawicielka agencji PR-owej, która pragnie zachować anonimowość, nieco mniej optymistycznie postrzega tę sytuację:

Ze względu na rodzaj zarzutów, sprawa niesie za sobą duży ładunek sensacji, jak i emocji, przez co sprawia, że na pewno zostanie zapamiętana przez długi czas - powiedziała w rozmowie z portalem WirtualneMedia.pl. - Natomiast jeżeli chcemy już mówić o ewentualnych konsekwencjach wizerunkowych, to myślę, że odnosząc się do głośnych spraw z ostatnich lat - Kevin Spacey czy Harvey Weinstein - możemy przewidzieć konsekwencje

Zaś Aneta Wrona, specjalistka od wizerunku, tak podsumowuje zamieszanie wokół Jarosława Bieniuka:

Kontrast między cierpiącym wdowcem, wspaniałym ojcem a seksaferą i skojarzeniami z gwałtem budzi wielkie emocje

Będziemy obserwować rozwój wydarzeń.

Przypomnijmy, że w obronie Bieniuka głos zabrali m.in Natalia Siwiec, wieloletnia przyjaciółka jego rodziny, oraz Martyna Gliwińska, jego była partnerka.