Jarosław Kaczyński w poniedziałek 19 października trafił na kwarantannę. Nieoficjalne doniesienia medialne o tym, że prezes Prawa i Sprawiedliwości miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem, potwierdził po południu za pośrednictwem mediów społecznościowych wicerzecznik partii, Radosław Fogiel.

- Po informacji o kontakcie, w ramach obowiązków służbowych, z osobą zarażoną COVID-19, Prezes PiS Jarosław Kaczyński - zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego - udaje się na autokwarantannę do czasu dalszych decyzji służb sanitarnych - napisał Radosław Fogiel na Twitterze.

Jarosław Kaczyński na kwarantannie. Jak się czuje prezes PiS?

Z powodu rozpoczętej właśnie kwarantanny, Jarosław Kaczyński zmuszony był odwołać swój wyjazd do Łodzi. Szef PiS miał w poniedziałek wziąć udział w uroczystości odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej Markowi Rosiakowi, zamordowanemu w 2010 roku działaczowi PiS.

Jak donosi zastępca Anity Czerwińskiej, 71-letni poseł nie ma aktualnie żadnych objawów zarażenia COVID-19 i planuje w najbliższych dniach pracować zdalnie.

- Pan Prezes czuje się dobrze, swoje obowiązki w miarę dostępnych możliwości będzie realizował z domu - poinformował wicerzecznik PiS.

ZOBACZ TEŻ: Gwiazdor fitnessu twierdził, że "koronawirus nie istnieje". Influencer zmarł na COVID-19