Jak podała właśnie telewizji Polsat, taneczną partnerką Jarosława Kreta będzie Lenka Klimentova – żona Jana Klimenta i tancerka, która w poprzednich edycjach show zajmowała się przygotowaniem choreografii dla par uczestniczących w programie. W tej edycji jej rola się jednak diametralnie zmieni!

Dla dziennikarza, podróżnika i autora książek – jak sam o sobie mówi Jarosław Kret - taniec może być jedną z najciekawszych podróży jego życia, mimo że w ogóle nie potrafi tańczyć! Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by tak jak przez przypadek został najbardziej rozpoznawalnym w Polsce prezenterem pogody, tak teraz odkrył w sobie nową, taneczną pasję.

Jarosław Kret - kim jest?

Jarosław Kret ma w dorobku kilka podróżniczych książek, jest autorem licznych reportaży oraz programów telewizyjnych. Z zawodu egiptolog, z pasji podróżnik i fotograf, z wyboru dziennikarz telewizyjny. Laureat Telekamery 2012, a dziś jedna z gwiazd Nowa TV. O swoich umiejętnościach tanecznych mówi krótko – „są żadne”, dlatego nie lada wyzwanie czeka jego partnerkę w show Lenkę Klimentovą - urodziwą tancerkę i żonę Jana Klimenta.

Lenka Klimentova – kim jest?

Lenka Klimentova z pochodzenia jest pół Kubanką, pół Czeszką, a taniec towarzyski trenuje od 10 roku życia. Swojego męża Jana Klimenta poznała na zajęciach tanecznych, na których była jego uczennicą! Lenka jest mistrzynią Czech w salsie i bachacie z 2010 roku. Występowała również w czeskiej edycji „Tańca z Gwiazdami”.  Jako zawodowa tancerka tańca towarzyskiego z powodzeniem odnajduje się też w modern dance, tańcu jazzowym czy sambie brazylijskiej. Na swoim koncie ma również doświadczenia pracy jako terapeutka z autystycznymi dziećmi.

Co ciekawe po raz pierwszy w historii show w rywalizacji na parkiecie wezmą udział dwie życiowe pary. Jarek Kret i Lenka Kimentova w walce o Kryształową Kulę staną bowiem naprzeciwko narzeczonej Jarka – Beaty Tadki i żony Lenki Klimentowej – Jana Klimenta!

Za kogo będziecie mocniej trzymać kciuki?