Smutna wiadomość z Hollywood. W wieku zaledwie 39 lat zmarła Jas Waters. Informację o śmierci utalentowanej scenarzystki potwierdzili w środę 10 czerwca twórcy popularnego i wielokrotnie nagradzanego serialu "Tacy jesteśmy". Zmarła pracowała przy nim w latach 2017-2018. 

- Cała rodzina serialu "Tacy jesteśmy" jest zdruzgotana wieścią o odejściu Jas Waters. W trakcie naszego wspólnie spędzonego czasu, Jas zostawiła swój ślad w nas, jak i w całej produkcji. Była znakomitą opowiadaczką historii i siłą natury. Przesyłam nasze najgłębsze wyrazy współczucia dla jej bliskich. Była jedną z nas. Spoczywaj w pokoju - czytamy w komunikacie współscenarzystów "Tacy jesteśmy" na Twitterze.

Jak ujawnia w rozmowie z "Los Angeles Times" kuzyn Jas Waters, Ty Levey, przyczyna śmierci scenarzystki na razie nie została ustalona.

Nie żyje scenarzystka "This Is Us", Jas Waters

Jas Waters pochodziła Chicago. Była nie tylko scenarzystką, ale także reżyserkę i producentką. Ostatnio pracowała przy nominowanym do Złotego Globu serialu "Kidding" z Jimem Carreyem w roli głównej.

Jako dziennikarka prowadziła bloga o tematyce rozrywkowej oraz własną kolumnę w amerykańskim magazynie muzycznym "Vibe". Była odpowiedzialna za produkcję teledysków takich gwiazd amerykańskiego rapu jak Diddy i Common.

"Tacy jesteśmy" - o czym jest serial?

"Tacy jesteśmy" to historia kilkorga bohaterów, urodzonych tego samego dnia, których losy dziwnym zbiegiem okoliczności zaczynają się ze sobą splatać. Bohaterów serialu poznajemy w dniu ich 36. urodzin, gdy uznają, że bliżej im do czterdziestki niż do trzydziestki. Kryzys wieku średniego przeżywają na wiele sposobów. Jeden z bohaterów chce odnaleźć biologicznego ojca, drugi decyduje się schudnąć przy wadze 200 kg, a inny postanawia rzucić pracę, której nie cierpi.

"Tacy jesteśmy" produkcji NBC to jeden z najwyżej ocenianych i najbardziej wyciskających łzy seriali telewizyjnych ostatnich lat. Jego fanami są m.in. Kim Kardashian, Jennifer Lopez, Reese Whiterspoon i Nicole Kidman.

Nie jestem w stanie obejrzeć choćby jednego odcinka bez ryczenia jak bóbr! Ten serial to arcydzieło! - pisze jedna z internautek.

W Polsce serial jest dostępny legalnie na platformie Amazon Prime Video.

ZOBACZ: Netflix na czerwiec 2020. Co nowego? Oto pełna lista premier: filmy, seriale i programy