Anja Rubik, Małgorzata Bela, Kasia Struss, Anna Jagodzińska, Monika Jagaciak, Zuzanna Bijoch czy Magdalena Frąckowiak to tylko nieliczne nazwiska najsłynniejszych polskich modelek. Do elity polskiego modelingu dołączyły ostatnio dwa nowe nazwiska. Aż dwie polskie modelki zostały docenione w najnowszych rankingu portalu models.com. Wiecie kim są Jay Jankowska i Mag Cysewska?

Na stronie models.com co sezon, tuż po zakończeniu pokazów mody w Londynie, Paryżu, Mediolanie i Nowym Jorku, mamy okazję zobaczyć zestawienie najpopularniejszych modelek. Pod uwagę bierze się nie tylko nowe twarze, ale także ilość pokazów, w jakich miały okazję pójść, czy dana modelka otwierała pokaz, a może go zamykała. Jest również kategoria, w której znajdziemy twarze, które mają przed sobą otwarte drzwi do wielkiej kariery w świecie modelingu. To właśnie w tej kategorii pojawiły się dwa polskie nazwiska!

ZOBACZ: MAFFASHION I JESSICA MERCEDES polskie blogerki na New York Fashion Week [ZDJĘCIA]

W tegorocznym rankingu models.com znalazły się dwa nazwiska : Jay Jankowska z agencji News Stage Model Management i Mag Cysewska z agencji Mango Models. Kim są dziewczyny? Jay Jankowska w tym sezonie chodziła po wybiegach, m.in. Diora, Valentino, Giorgio Armani, Paco Rabanne czy Calvina Kleina. Na koncie ma już także swoją pierwsza okadkę dla „Ppaper fashion” , a jej najnowszą sesję mamy okazję podziwiać w czeskim „Harper’s Bazaar”. Jej konto na Instagramie obserwuje prawie cztery tysiące użytkowników. Mag Cysewska ma za sobą pokazy u Chanel, Miu Miu czy Saint Laurent. Właśnie zadebiutowała na okładce czeskiego wydania magazynu „Maire Claire”. Jej konto na Instagramie obserwuje prawie trzy tysiące użytkowników.

Czy Mag Cysewska i Jay Jankowska mają szansę podbić rynek mody jak Anja Rubik czy Magdalena Frąckowiak? Wszystko przed nimi!