Jeff Bezos rozwodzi się z żoną. Założyciel i CEO Amazona, ogłosił w środę na Twitterze, że on i MacKenzie Bezos postanowili rozstać się po 25 latach małżeństwa. W marcu ubiegłego roku, Forbes ogłosił, że najbogatszym człowiekiem na świecie nie jest już Bill Gates. Jego miejsce zajął, awansując z trzeciej pozycji, Jeff Bezos - założyciel Amazona, czyli największego sklepu internetowego na świecie. Bezos był pierwszym, który przekroczył barierę majątku wynoszącą 100 mld dolarów. Główną część jego bogactwa stanowi pakiet 16 procent akcji firmy Amazon, założonej przez niego w 1994 roku. Oprócz tego, jest on również właścicielem firmy Blue Origin, zajmującej się pracami nad tanimi lotami w kosmos, a od 2013 roku należy do niego amerykański The Washington Post. Wszystkich interesuje więc, co po rozwodzie stanie się z miliardowym majątkiem Jeff'a Bezos'a?

Najbogatszy człowiek na świecie rozwodzi się

Jeff Bezos i jego żona, wraz z czwórką dzieci mieszkają w Waszyngtonie, czyli stanie, gdzie obowiązuje tzw. community property (ang. własność wspólna). Oznacza to, że wszystkie dochody uzyskane przez którekolwiek z małżonków w trakcie małżeństwa są własnością wspólnotową. Obowiązek ten należy jednakowo do obojga małżonków, a więc majątek musi być między nich równo podzielony w przypadku rozwodu, chyba że podpisano wcześniej intercyzę. 

Jeff Bezos - majątek. Co stanie się z nim po rozwodzie?

Nie jest do końca jasne, czy Jeff Bezos i jego żona podpisali intercyzę. Jeśli tego nie zrobili, MacKenzie może po rozwodzie otrzymać do 66 miliardów dolarów. Żeby sfinansować rozliczenie tak duże i wypłacić żonie taką kwotę, Bezos musiałby sprzedać lub zastawić akcje Amazona, co mogłoby osłabić jego własność i kontrolę nad spółką.

"- Czujemy się niesamowicie szczęśliwi, że znaleźliśmy się nawzajem i jesteśmy głęboko wdzięczni za wszystkie lata, gdy byliśmy małżeństwem. Gdybyśmy wiedzieli, że rozstaniemy się po 25 latach, zrobilibyśmy to wszystko ponownie. Mieliśmy wspaniałe życie jako małżeństwo. Widzimy też wspaniałą przyszłość przed sobą jako rodzice, przyjaciele, partnerzy w przedsięwzięciach i projektach" - napisali Jeff i MacKenzie Bezos we wspólnym oświadczeniu na Twitterze.

Myślicie, że będzie to jeden z najdroższych rozwodów w historii?