Jennifer Aniston przez 10 lat wcielała się w postać Rachel Green - młodej, rozpieszczonej dziewczyny, która żyje na koszt swoich rodziców do momentu, gdy ucieka sprzed ołtarza. Od tej chwili musi poradzić sobie sama. Przyjeżdża do Nowego Jorku do swojej przyjaciółki ze szkolnych lat - Moniki Geller. I wtedy wszystko się zaczyna. W kolejnych sezonach mogliśmy obserwować metamorfozę beztroskiej Rachel w szczęśliwą matkę i kobietę sukcesu. Serial "Przyjaciele" uczynił z Aniston gwiazdę. To ona była najpopularniejsza z całej ekipy, a po zakończeniu serialu dostawała najciekawsze propozycje. Sława Aniston wciąż trwa - pozostałe gwiazdy "Przyjaciół" mogą jej tylko pozazdrościć. Okazuje się, że zazdrościli Jennifer nawet wtedy, gdy dopiero zaczynali pracę na planie...

Jennifer Aniston była podobno najmniej lubianą członkinią ekipy "Przyjaciół". Dlaczego? Otóż od początku jej postać budziła najmilsze skojarzenia wśród widzów. Rachel Green była bardzo zabawna, trochę niezdarna i potrzebująca nieustannej opieki. A do tego oczywiście bardzo atrakcyjna. To zjednało jej męską część widowni. Kobiety uwielbiały zaś styl Rachel i - przede wszystkim - jej charakterystyczną fryzurę. Rzeczywiście, sposób, w jaki czesała się Green, stał się hitem. Fanki "Przyjaciół" podziwiały także figurę Green. Choć o tę Aniston musiała nieustannie dbać... I nie było to łatwe.

Jak podaje magazyn "Star", aby dostać rolę Rachel Green w "Przyjaciołach" Aniston musiała schudnąć... ponad 13 kilo. Aktorka słynęła z kobiecych kształtów i zawsze miała skłonność do tycia. Uzyskanie oczekiwanej przez producentów serialu wagi było więc dla niej koszmarem. A później - przez 10 kolejnych sezonów i 10 lat - Jennifer robiła, co mogła, by utrzymać tę sylwetkę. Nie było jej łatwo, presja też zrobiła swoje. Na szczęście z każdym kolejnym sezonem ekipa "Przyjaciół" stawała się sobie bliższa. Aniston zaprzyjaźniła się blisko z Courteney Cox, wcielającą się w Monikę Geller. Ma też świetne relacje z Lisą Kudrow, czyli serialową Phoebe Buffay. Ostatnio cała szóstka spotkała się u Aniston - a następnie opublikowali na Instagramie wspólne zdjęcie:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

And now we’re Instagram FRIENDS too. HI INSTAGRAM

Post udostępniony przez Jennifer Aniston (@jenniferaniston) Paź 15, 2019 o 6:03 PDT

Chcielibyście, by powstał kolejny, jedenasty sezon serialu "Przyjaciele"? My bardzo!