American Music Awards 2020 rozdane. Statuetka dla "Artysty roku", czyli najważniejsza nagroda wieczoru, trafiła do Taylor Swift. Na liście zwycięzców znaleźli się też m.in. Doja Cat, koreański boysband BTS, Harry Styles, Nicki Minaj i The Weeknd. Poza ogłoszeniem wyników w poszczególnych kategoriach ogromne emocje jak zwykle wzbudziły także występy gwiazd. Lewitująca Dua Lipa, Justin Bieber i Shawn Mendes premierowo w singlu "Monster" i upadek Billie Eilish ze schodów to tylko kilka szeroko komentowanych momentów gali. Zaliczyć do nich można także zdecydowanie show Jennifer Lopez, które mocno podzieliło fanów latynoskiej gwiazdy.

Jennifer Lopez na American Music Awards 2020

Jennifer Lopez i towarzyszący jej na scenie AMAs kolumbijski piosenkarz Maluma wykonali razem dwa utwor: "Pa Ti" i "Lonely". Słynąca z oszałamiających występów na żywo J.Lo tym razem zawiodła sporą część widzów. 51-letnia gwiazda została bowiem oskarżona o korzystanie z playbacku, i to na dodatek dość nieumiejętne. Co gorsza, doświadczonej artystce oberwało się także od internautów za wizualną warstwę występu, co zawsze było jej najmocniejszą stroną.

Choć na pierwszy rzut oka widać, że wykonawczyni hitu "On the Floor" inspirowała się musicalem "Chicago", to fani dopatrzyli się silnego podobieństwa do... pamiętnego występu Beyonce z przebojem "Drunk in Love" na ceremonii rozdania Grammy w 2014 roku.

- Nie tylko się tak samo ubrała. Skopiowała nawet mokre włosy i krzesła - zauważył jeden z użytkowników Twittera.

- Czyli J.Lo kradnie teraz od Beyonce - stwierdził gorzko inny internauta.

Takich głosów w sieci pojawiło się znacznie więcej. Nie brakuje jednak tych, którzy stają w jej obronie.

- Beyonce nie wynalazła czarnych strojów kąpielowych i fryzury na mokrego boba - pisze fan J.Lo.

- Tak właśnie J.Lo wygląda w teledysku do tego utworu. Uspokójcie się - studzi emocje oburzonych twitterowiczów inny miłośnik gwiazdy.

Czy Jennifer Lopez faktycznie zbyt mocno zainspirowała się Beyonce? Oceńcie sami. Oto występ J.Lo z American Music Awards 2020:

A to występ Beyonce z GRAMMYs 2014:

ZOBACZ TEŻ: Klaudia Antos o pracy z Jennifer Lopez: "To jedna z najbardziej wymagających osób, jakie poznałam"