Jennifer Lopez już od dłuższego czasu jest wielką sojuszniczką osób ze społeczności LGBT+. Problemy, z jakimi na co dzień borykają się przedstawiciele mniejszości seksualnych, to kwestia bliska jej sercu min. z powodów rodzinnych. Gwiazda kina i muzyki już w 2017 roku opowiedziała publicznie o swojej zmarłej ciotce o imieniu Myrza, która była lesbijką. J.Lo przyznała się wtedy, że w dzieciństwie pragnęła być taka jak ona, nie mając jednak pojęcia o trudach, z jakimi w tamtych czasach musiała zmagać się osoba homoseksualna.

ZOBACZ: Jennifer Lopez - mężowie, narzeczeni, partnerzy - poznaj mężczyzn życia J.Lo

Jennifer Lopez wspiera transpłciowe dziecko swojej siostry

Wątek LGBT+ w rodzinie Jennifer Lopez powrócił ostatnio za sprawą dziecka rodzonej siostry artystki. Nominowana do Złotego Globu gwiazda opublikowała bowiem na swoim oficjalnym profilu na Instagramie specjalne nagranie, w którym poruszyła temat Brendona, znanego wcześniej jako Rebecca.

- "Draw With Me" to krótki film o transpłciowej młodzieży i ich drodze do ujawnienia się przed rodziną, a także o ich angażowaniu się w sztukę, która pomaga im radzić sobie z uczuciami, które przeżywają w tym czasie - wyjaśnia J.Lo.

Film jest ważny i może mieć ogromny wpływ na tych nas, którzy go oglądają i doświadczają tego, przez co przechodzi Brendon i jego rodzina w czasie procesu akceptacji i zmiany. To historia, która jest mi bardzo bliska, ponieważ jest to sprawa rodzinna. Chodzi o zaakceptowanie zmian i wyzwań i podejście do nich z miłością. Kiedy to robimy, wszystko staje się możliwe. Jest dla mnie ważny również dlatego, że Brendon jest dzieckiem mojej siostry - powiedziała.

Z filmu "Draw With Me", którego pięciominutowy fragment można już obejrzeć na instagramowym profilu Jennifer Lopez, dowiadujemy się m.in, że Brendon próbował popełnić samobójstwo, po tym jak początkowo jego najbliższa rodzina niezbyt przychylnie podeszła do tematu jego transpłciowości i niebinarności.

Obecnie bliscy 19-letniego dziś Brendona już w pełni akceptują jego tożsamość i okazuję mu ogromne wsparcie - ze sławną ciotką na czele.

ZOBACZ TEŻ: Michał Szpak wspiera społeczność LGBT w TVP: "Jestem z wami"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Jennifer Lopez (@jlo) Sie 22, 2020 o 12:57 PDT