Pandemia koronawirusa wywołała niespotykany dotąd zastój w show-biznesie. Nie tylko odwołano wszelkie wydarzenia i imprezy, ale także m.in. wstrzymano prace na planach zdjęciowych i przesunięto premiery wielu dużych projektów. Na skutki tej sytuacji nie trzeba było długo czekać. Sporo firm z branży eventowej stoi obecnie na skraju bankructwa, a na odcięcie od podstawowego źródła dochodu narzekają od niedawna już nawet artyści znani z pierwszych stron gazet.

ZOBACZ: Bartek Kasprzykowski żali się na brak pracy: "Kiedy znów zacznę zarabiać na dzieci i kredyty?"

W dobie kryzysu wywołanego epidemią COVID-19 tym bardziej więc cieszą wiadomości o gwiazdach i celebrytach, które nadal nie zapominają o potrzebujących. Do tego grona dołączyli właśnie Jeremi Sikorski i Małgorzata Leitner. Popularny wokalista oraz szefowa agencji Avant, włączyli się w akcję #UczęDlaBohaterów i przekazali właśnie 5 tysięcy złotych na korepetycje przedmiotowe online dla uczniów polskich szkół, których rodzice walczą z koronawirusem na pierwszym froncie oddziałów szpitalnych. Ta kwota wystarczy na ponad 50 godzin lekcji dla dzieci medyków.

- Kocham dzieci, chcę ich mieć gromadkę, sam pochodzę z wielodzietnej rodziny i wiem, z jakimi trudnościami mogą zmagać się ich rodzice, których nie ma w domu, bo pracują w szpitalu - mówi Jeremi.

- Jest kryzys, nie pracujemy, nie zarabiamy ale po rozmowie z Gosią zgodziłem się, że warto wesprzeć w tak trudnym czasie najmłodszych. My odrobimy straty, ale dzieciakom trudno będzie odrobić czas i straconą naukę jeśli nie korki z przedmiotów - dodaje.

Akcja #UczęDlaBohaterów, prowadzona przez platformę Nauczeni.pl, to ogólnopolska inicjatywa, która jako pierwsza wzięła pod uwagę nie tylko samych pracowników szpitali, ale również ich rodziny, które teraz znajdują się w wyjątkowo trudnej sytuacji.

- Warto pomagać i pamiętać o najmłodszych w czasie gdy mierzymy się z największą w ostatnim stuleciu epidemią. Ciągłość nauczania jest kluczowa dla kształcenia młodego pokolenia i nasze wsparcie dla dzieci lekarzy jest teraz bardzo potrzebne - tłumaczy Gosia Leitner.

- Mam nadzieję, że zachęcimy tym samym więcej osób lub firm do skorzystania z tej opcji pomocy, korzystając z usług nauczycieli zrzeszonych przez Nauczeni.pl. Jestem dumna z gwiazd, że włączyły się do akcji, bo to pokazuje że zwracają uwagę na kwestie społeczne - dodaje.

SPRAWDŹ TEŻ: Jeremi Sikorski i Gosia Leitner są parą? Piosenkarz czule o swojej menedżerce [ZDJĘCIA]