Jerzy Brzęczek z dniem 18 stycznia 2021 roku pożegnał się ze stanowiskiem selekcjonera reprezentacji Polski w piłce nożnej mężczyzn. Informację na ten temat przekazał w poniedziałek Polski Związek Piłki Nożnej.

- Chciałbym podziękować trenerowi Brzęczkowi za dotychczasową pracę z naszą kadrą narodową - powiedział prezes PZPN w oficjalnym komunikacie.

Jerzy Brzęczek nie jest już selekcjonerem kadry narodowej

Zbigniew Boniek ogłosił, że do czwartku, gdy odbędzie się konferencja prasowa online z jego udziałem, nie będzie komentował swojej decyzji o zwolnieniu Brzęczka. Wyjątek zrobił dla "Przeglądu Sportowego".

Skoro podjąłem decyzję o zwolnieniu Jurka, to jest to decyzja dobra i przemyślana. Przemyślałem pewne kwestie, popatrzyłem do przodu, co może się wydarzyć i uznałem, że trzeba postąpić właśnie w ten sposób. Szkoda mi Jurka, to dobry człowiek, ale nie było wyjścia. Jedziemy dalej - powiedział w rozmowie z dziennikarzem Robertem Błońskim.

- W kwestii następcy się w tym momencie nie wypowiem. Do czwartku, do godziny 15 nie powiem niczego więcej - dodał.

Kto zastąpi Jerzego Brzęczka?

Głównym zadaniem nowego selekcjonera kadry narodowej będzie przygotowanie polskich piłkarzy do występu w przełożonym na ten rok turnieju UEFA Euro 2020. Zdaniem ekspertów istnieje spora szansa, że następcą Jerzego Brzęczka zostanie trener z zagranicy.

Myślę, że prezes Boniek ma już kogoś przygotowanego. Nie sądzę, że zwalniałby Brzęczka, nie wiedząc, co dalej. Byłbym zdziwiony, gdyby nowym selekcjonerem został Polak - ocenił Tomasz Frankowski w rozmowie Onetem.

Jak donoszą dziennikarze RMF, wśród poważnych kandydatów na to stanowisko są m.in. Gianni De Biasi (obecnie selekcjoner reprezentacji Aazerbejdżanu) i Marco Giampaolo (trener Torino FC) z Włoch oraz Nenad Bjelica (trener NK Osijek) z Chorwacji.

Na giełdzie nazwisk nie brakuje także postaci ze świata polskiego futbolu. Mowa tu chociażby o Michale Probierzu (Cracovia) i Czesławie Michniewiczu (Legia Warszawa).

Jerzy Brzęczek pełnił funkcję selekcjonera kadry narodowej od 1 sierpnia 2018 roku. Pod jego kierunkiem reprezentacja Polski rozegrała 24 mecze, spośród których 12 zakończyło się wygraną, 5 remisem i 7 przegraną.

ZOBACZ TEŻ: Robert Lewandowski najlepszym piłkarzem na świecie. Zawiedziona mina Ronaldo mówi wszystko! [WIDEO]