Jerzy Brzęczek został nowym trenerem reprezentacji Polski w piłce nożnej i z dnia na dzień stał się obiektem wzmożonego zainteresowania mediów i kibiców. Były piłkarz, a do niedawna jeszcze trener Wisły Płock, do tej pory nie afiszował się ze swoim życiem osobistym. Biografia selekcjonera polskiej kadry narodowej obfituje jednak w naprawdę interesujące, a nawet bardzo tragiczne historie. Co wiemy na temat jego życia rodzinnego? Kim jest jego żona? Ile ma dzieci? Sprawdź szczegóły już teraz - na gala.pl.

Jerzy Brzęczek - żona, dzieci

Żona Jerzego Brzęczka nie szuka uwagi mediów i popularności. Ukochana trenera polskich piłkarzy sporadycznie pojawia się z nim na oficjalnych bankietach i imprezach, gdzie obecni są fotoreporterzy. Jerzy Brzęczek z żoną doczekali się dwóch synów. Para co prawda myślała w przeszłości o trzecim dziecku, ale ostatecznie odłożyli decyzję o powiększeniu ze względu na tragiczne wydarzenia w rodzinie.

Kiedy urodził mi się pierwszy syn, trzy miesiące później zmarł mój ojciec. Gdy na świat przyszedł drugi syn, po miesiącu zginęła moja siostra. Kiedy Hania straciła życie, zastanawiałem się, czy to przypadek, czy jednak przeznaczenie. Myśleliśmy o trzecim dziecku, ale miałem wewnętrzne obawy, czy moje szczęście, radość z bycia ojcem nie powoduje, że ktoś zostaje mi odebrany. Nie mówiłem o tym głośno, ale w środku miałem takie rozterki. Nie zdecydowaliśmy się na trzecie dziecko, mamy dwóch synów - wyznał kiedyś w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego".

Jerzy Brzęczek - rodzina, synowie

Jerzy Brzęczek ma dwóch synów. Jeden z nich poszedł zresztą w jego ślady. Robert Brzęczek przyszedł na świat 18 lipca 1996 roku. W sezonie 2017/2018 został zawodnikiem klubu Amator Golce. Syn Jerzego Brzęczka grał także w młodzieżowej reprezentacji Polski. Najbardziej znanym członkiem rodziny trenera reprezentacji Polski jest oczywiście jego siostrzeniec, Kuba Błaszczykowski. Po tragicznej śmierci swojej siostry, która zginęła z rąk własnego męża, Brzęczek pomagał swojej mamie w opiece nad Kubą i jego bratem, pomimo tego, że przebywał wtedy na stałe w Austrii.

Zobacz stare i nowe zdjęcia Jerzego Brzęczka, jego żony i syna Roberta w naszej GALERII >>

ZOBACZ: JERZY BRZĘCZEK wspomina morderstwo swojej siostry, czyli matki Błaszczykowskiego