3 września 2019 roku zmarł Jerzy Dominik. Informację o nagłej śmierci aktora i reżysera podał jako pierwszy we wtorek późnym wieczorem "Super Express". Odtwórca roli Holendra van Dorna w kultowej polskiej komedii "Kogel-mogel" odszedł w wieku 63 lat. Jako przyczynę śmierci artysty podaje się zawał serca.

Kim był Jerzy Dominik prywatnie zawodowo?

Jerzy Dominik przyszedł na świat 7 listopada 1955 roku w Węgorzewie. W 1980 roku ukończył studia aktorskie na PWST w Krakowie. W tym samym roku zadebiutował na deskach Teatru Polskiego, gdzie występował przez 2 lata. Następnie można było go podziwiać w Teatrze Studio w Warszawie. Największą rozpoznawalność przyniosła mu rola Holendra van Dorna w filmie "Kogel-mogel" w reżyserii Romana Załuskiego z 1988 roku.

W środowisku filmowym Jerzy Dominik uchodził przede wszystkim za prawdziwego eksperta od dubbingu. Nie tylko podłożył głos do ponad 100 filmów i seriali, ale także odpowiadał za reżyserię dubbingu niemal 70 produkcji. Jego głos można było usłyszeć m.in. w "Muppetach" (Orzeł Sam), "Harym Potterze i Czarze Ognia" (głos w radiu) oraz wielu produkcjach z serii "Gwiezdne wojny" i "Wiedźmin" ( w tym w grach komputerowych).

Zdjęcia Jerzego Dominika możecie obejrzeć w GALERII >>