Jerzy Kryszak to zawodowy aktor, satyryk, parodysta i prezenter telewizyjny. Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Po ukończeniu szkoły przez lata pracował jako aktor Teatru Słowackiego w Krakowie, a następnie teatru Ateneum w Warszawie. Po przygodzie z teatrem na dobre związał się jednak z kabaretem. Na scenie festiwali w Opolu i Sopocie niemal zawsze występował w koncertach zwanych Kabaretonem. Zasłynął jako parodysta potrafiący mówić wieloma głosami, w tym m.in. głosem Lecha Wałęsy, Adama Michnika, Tadeusza Mazowieckiego, Andrzeja Leppera, Wojciecha Jaruzelskiego oraz Jana Pawła II. Jerzego Kryszaka możecie kojarzyć jednak także z wielu innych kabaretowych wcieleń. Jakich?

Jerzy Kryszak - kabaret, filmy

Jerzy Kryszak już w 2007 roku prowadził program „Dzień kangura” z Agatą Młynarską w Polsacie. W programie „Piotr Bałtroczyk na żywo” na zabawnie i satyrycznie prezentował aktualną sytuację polityczną w Polsce. W 2009 roku prowadził program „Uważaj na kioskarza” w telewizyjnej Dwójce. Zasłynął również swoimi przekomicznymi występami w programie „HBO na Stojaka” emitowanym na antenie HBO i HBO Comedy. Przez lata podkładał też głosy do filmów. Aktor dubbingował m.in. takie produkcje jak Auta, Ratatuj, Odlot, Piorun, Iron Man 3 czy Księga Dżungli. 

Jerzy Kryszak – wiek

Jerzy Kryszak urodziła się 24 kwietnia 1950 w Kaliszu. Ile ma zatem lat? W tym roku skończył 68 lat.

Jerzy Kryszak – żona

Jerzy Kryszak był do tej pory żonaty aż 3 razy! Podczas studiów ożenił się z Anną Chitro. Drugą żoną była Tatiana Kołodziejska. Obecnie związany jest z Agnieszką Kryszak, z którą ma dwoje dzieci.

Jerzy Kryszak – synowie

Jerzy Kryszak ma trzech synów. Pierwszy, Paweł, pochodzi z małżeństwa z Tatianą Kołodziejską. Ze związku z Agnieszką Kryszak ma dwóch kolejnych synów – Kubę i Kamila.

Jerzy Kryszak – „Kuba Wojewódzki Show”

Jerzy Kryszak będzie gościem 3. odcinka kolejnej już serii programu „Kuba Wojewódzki Show” (na TVN we wtorek, 18.09.2018 o 22.30). Kabareciarz zasiądzie na kanapie obok rapera Żabsona. Kim jest Żabson? Zobacz już teraz TUTAJ ;-)