Jerzy Owsiak nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla 2019. Założyciel i do niedawna prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, po raz kolejny ma szansę na zdobycie Pokojowego Nobla! Kandydatura Owsiaka i jego fundacji została już oficjalnie potwierdzona przez Komitet Norweski. Nominację złożyła gwiazda TVN Turbo, Rafał Collins, który kandydaturę Jurka Owsiaka wysłał przy wsparciu posła Andrzeja Kobylarza.Teraz wiemy na pewno, że ich zgłoszenie zostało zaakceptowane. A to oznacza, że członkowie Komitetu Noblowskiego mogą od teraz głosować na Owsiaka jako na potencjalnego zdobywcę tego zaszczytnego wyróżnienia!

Nominacja Owsiaka do Pokojowej Nagrody Nobla została przyjęta

To nie pierwszy raz, kiedy Jerzy Owsiak jest nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla. W 2017 roku jego kandydaturę zgłosili Joanna Schmidt oraz prof. Adam Grzegorczyk. Ich wnioski zostały wtedy zaakceptowane, ale sam zainteresowany nie był zadowolony z takiego obrotu spraw. Założyciel WOŚP wyznał wtedy, że nie nadaje się do otrzymania takiej nagrody i Pokojowego Nobla powinna dostać jedynie fundacja:

"Nobel dla Orkiestry? TAK!  (…) Nobel dla Owsiaka? NIE! (...) Biorąc pod uwagę fakt, że spożywam alkohol, słucham szatańskiej muzyki i organizuję błotne kąpiele na Przystanku Woodstock… kompletnie się do tego Nobla nie nadaję. Zaprzeczam ideałom, mam własne zdanie i uważam, że patriotyczne, narodowe grafiki są fatalne" - komentował swoją nominację Owsiak.

Tegorocznej nominacji do Pokojowego Nobla, Owsiak jeszcze nie skomentował.

Nominację Jerzego Owsiaka do Pokojowej Nagrody Nobla 2019 zgłosił Rafał Collins, a po jej akceptacji, zamieścił na Facebooku screena maila otrzymanego od Komitetu Norweskiego:

"Pisząc uzasadnienie miałem do dyspozycji jedynie 2000 znaków, napisałem więc tak : 'Jerzego Owsiaka nie da się opisać się w 2000 znaków, Jerzy Owsiak NIE POWINIEN BYĆ opisywany w 2000 znakach'" – napisał dziennikarz TVN Turbo.

I my się w zupełności z tym zgadzamy! 

ZOBACZ TEŻ: JAROSŁAW BIENIUK do Jerzego Owsiaka: "Mojego syna ratowano w inkubatorze zakupionym przez WOŚP"