Jerzy Owsiak wraca do kierowania WOŚP! Założyciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dobrą wiadomość ogłosił w nagraniu udostępnionym na Facebooku. Przypomnijmy, że Jurek Owsiak, poruszony tragedią, jaka wydarzyła się podczas 27. finału WOŚP w Gdańsku, zrezygnował z szefowania Fundacji WOŚP. Wkrótce po ogłoszeniu informacji, że Paweł Adamowicz nie żyje, wystąpił w TVN 24 i poinformował o rezygnacji z funkcji prezesa. Teraz, po namowach tysięcy Polaków, zmienił zdanie.

Jerzy Owsiak będzie prezesem WOŚP

Jerzy Owsiak w wideo nagranym po pogrzebie Pawła Adamowicza, zwrócił się do zmarłego prezydenta:

" - Będę grał znowu z Orkiestrą. Będę prezesem fundacji. Wycofałem się z rzeczy decydujących. Przez kilka dni, Paweł [Adamowicz], wydarzyły się rzeczy wprost niezwykłe. Jedno serce zgasło, ale z drugiej strony miliony serc się otworzyły. Powiem ci, Paweł, krótko: bierzemy się za robotę, wracam do roboty, bierzemy się jeszcze cztery razy mocniej, dziesięć razy mocniej. Tak, będę grał z Orkiestrą, tak, będę prezesem Fundacji, bo zobaczyłem, co się działo obok"  - powiedział Owsiak w emocjonalnym nagraniu po pogrzebie Adamowicza w Gdańsku.

O to, aby Owsiak nie rezygnował z szefowania Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, apelowało do niego tysiące znanych osobistości, mieszkańców Gdańska oraz całej Polski, a także żona zmarłego prezydenta Gdańska, Magdalena Adamowicz.

Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, został kilkakrotnie ugodzony nożem. Mimo pięciogodzinnej operacji Adamowicz zmarł. Śmierć prezydenta Gdańska ogłoszono w poniedziałek, 14 stycznia, przed godziną 15:00.