Jerzy Owsiak kandydatem do Pokojowej Nagrody Nobla? Wszystko na to wskazuje! Pomysł wysłania aplikacji do Norweskiego Komitetu Noblowskiego, przyznającego Nagrody Nobla, to pomysł Joanny Schmidt – posłanki Nowoczesnej, która zasłynęła wylotem z Ryszardem Petru na Maderę podczas ostatniego strajku opozycji w Parlamencie. Ten pomysł to trick na odciągnięcie uwagi od „afery lizbońskiej” czy szczera chęć wyrażenia aprobaty dla dokonań Owsiaka?

ZOBACZ: WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY Padł już pierwszy rekord 25. finału WOŚP!

W czasie tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzemu Owsiakowi udało się zebrać rekordową sumę pieniędzy. Do zbierania funduszy było zaangażowanych 120 tysięcy wolontariuszy, którzy pracowali w ponad 1700 sztabach! Do tej pory na konto WOŚP wpłynęły aż 62 miliony złotych. Większość aukcji i licytacji trwa jednak w najlepsze. Ostateczne wyniki tegorocznej zbiórki maja zostać ogłoszone do 8 marca. Już dziś można się spodziewać, że będą rekordowe a Jurek Owsiak i jego fundacja odniosą kolejny sukces!

Owsiak zainicjował Wielką Orkiestrę 25 lat temu. Co roku udawało mu się zbierać olbrzymie sumy na pomoc dla niemowlaków, a ostatnio i seniorów. Jak się okazuje, teraz za swoją działalność ma szansę na Pokojową Nagrodę Nobla. O zgłoszeniu kandydatury Owsiaka posłanka Joanna Schmidt poinformowała na swoim Twitterze:

POLECAMY: KRZYSZTOF ZIEMIEC skarży się na reakcje po niedzielnych „Wiadomościach". Ma rację?

Termin składania kandydatur upływa 1 lutego. Czy posłanka zdąży do tego czasu zebrać wszystkie dokumenty konieczne do złożenia aplikacji? Jak zapowiada, póki co jest bardzo dobrej myśli!

Jak Schmidt motywowała swój zamiar zgłoszenia Owsiaka do tej nagrody? Uzasadniła to w rozmowie z portalem Gazeta.pl:

WOŚP to akcja, która łączy Polaków ponad podziałami. To jest teraz szczególnie ważne. Angażuje ludzi z całego świata. Nie znam drugiej takiej inicjatywy, która łączyłaby tylu Polaków w kraju i na świecie. Nawet jeśli komisja nie podzieli mojej opinii, to chcę w ten sposób podziękować Jurkowi Owsiakowi za 25 lat pięknej pracy.

 

Przyznacie, że to piękna i szlachetna inicjatywa?