W jakim stanie jest Jerzy Stuhr, który w nocy z niedzieli na poniedziałek trafił do szpitala? Rodzina wybitnego polskiego aktora, w oświadczeniu przesłanym do Polskiej Agencji Prasowej, podzieliła się informacjami dotyczącymi jego zdrowia. Jak się okazuje, dla Jerzego Stuhra kluczowe będzie kilka najbliższych dni. - Sytuacja jest trudna, ale pacjent szybko wraca do formy. Najbliższe dni okażą się kluczowe, zatem prosimy o dobre myśli i o uszanowanie naszej prywatności w tym trudnym momencie - czytamy w komunikacie.

Jerzy Stuhr: w jakim stanie jest aktor?

Jerzy Stuhr trafił do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, ale placówka odmawia komentarzy na temat jego zdrowia. Krótki komentarz postanowił za to jeszcze przekazać syn aktora - Maciej Stuhr, w rozmowie z "Faktem".

- Tata powoli dochodzi do siebie. Teraz potrzebujemy spokoju - wyznał.

Jerzy Stuhr: na co choruje?

Jerzy Stuhr w 2011 roku zmagał się z nowotworem krtani, a wcześniej przeszedł zawał serca. Choroba zaowocowała jego debiutem pisarskim - książką "Sercowa choroba, czyli moje życie w sztuce". W ostatnich miesiącach, zanim trafił do szpitala, przygotowywał się do sztuki opowiadającej o spotkaniu Stalina z radzieckimi artystami, był pochłonięty pracą.

- Gdy chorowałem, jedno było dla mnie istotne: doczekać narodzin wnuczki. Córka wówczas była w ciąży. I udało się. I licząc lata wnuczki, wiem, w którym momencie wyszedłem ze szpitala. Ale nigdy nie powiem, że jestem zdrowy. Powiem tylko: "Dwudziestego października o jedenastej jestem zdrowy" - mówił w wywiadzie dla "Tygodnika Powszechnego" w 2016 roku.

Na razie nie wiadomo, z jakiego powodu Jerzy Stuhr trafił do szpitala w tym roku. Jak donosi "Gazeta.pl" przyczyną mógł być udar mózgu.

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!