Jerzy Stuhr ma poważne problemy ze zdrowiem. 73-letni aktor filmowy i teatralny w nocy z niedzieli na poniedziałek trafił do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie z podejrzeniem udaru mózgu. Jak donosi internetowy serwis krakowskiego oddziału "Gazety Wyborczej", jego stan jest ciężki. Informacje na temat hospitalizacji gwiazdora takich kultowych polskich filmów jak "Seksmisja", "Kiler" i "Pogoda na jutro" zostały już potwierdzone przez jego żonę, Barbarę Stuhr oraz przyjaciela, aktora Jerzego Radziwiłowicza.

Jerzy Stuhr w szpitalu

Jerzy Stuhr spędził miniony weekend na Podhalu. Do krakowskiego szpitala został przetransportowany z Nowego Targu. Jak nieoficjalnie udało się ustalić dziennikarzom "Wyborczej", dokładne informacje o stanie zdrowia wybitnego artysty mają być znane w czwartek.

Jerzy Stuhr - problemy ze zdrowiem

To nie pierwszy raz, gdy organizm Jerzego Stuhra odmawia mu posłuszeństwa. W 2016 roku aktor trafił do szpitala z objawami zawału serca. Po wykonaniu badań u Stuhra wykryto niedrożną tętnicę.

Z kolei dziewięć lat temu aktor zmagał się z guzem przełyku. Po tych przejściach aktor stał się ambasadorem kampanii "Rak wolny od bólu", której celem jest walka o prawa pacjenta do skutecznej terapii bólu. O swojej walce z nowotworem napisał w książce pt. "Tak sobie myślę...".

Jerzy Stuhr to żywa legenda polskiego kina. Na dużym ekranie pokazuje się od lat 70. Na swoim koncie ma wiele prestiżowych nagród filmowych, w tym trzy nagrody Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, dwa Orły, dziewięć nagród Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, dwie Złote Kaczki oraz dwie nagrody MFF w Karlowych Warach.