Wygładzający peeling

Często zapominamy o tym, że usta też potrzebują peelingu, który delikatnie złuszczy martwy naskórek i odnowi komórki. Peeling jest pierwszym krokiem do dobrego i trawałego makijażu.

Optymalne nawilżenie

To etap, którego nigdy nie powinnyśmy pomijać. Ażeby uzyskać trwałość makijażu ust, musimy pamiętać o ich solidnym nawilżeniu, co pozwoli uniknąć gromadzenia się pomadki w drobnych zmarszczkach. Jeżeli twoje wargi są suche, wybierz pomadkę nawilżającą o charakterze balsamu z odrobiną koloru. I jeszcze tajemnica makijażystów gwiazd: połóż na usta odrobinę podkładu.

Podkreślenie

Aby uzyskać « gwiazdorski » makijaż ust, należy obrysować ich kontur kredką. Chociaż konturówka jako taka, nie cieszy się zbyt dobrą reputacją, bo kojarzy się ze stylizacją w nie najlepszym stylu, do wykonania perfekcyjnego makijażu jest niezbędna. Zacznij więc od zaznaczenia « V » na środku górnej wargi, a potem, pociągnij kreskę aż do kącików ust. Jeżeli chodzi o dolną wargę, rozpocznij malowanie od środka i idź w górę. Brzmi to być może nieco technicznie, ale tę sztukę warto opanować!

Nakładanie koloru

Spróbuj pomalować usta za pomocą pędzelka, który pozwoli osiągnąć precyzyjniejszy efekt niż sama pomadka. Musisz zarezerwować na to nieco więcej czasu, ale rozpocznij nakładanie koloru od środka warg. Aby makijaż była bardziej trwały, przyłóż do umalowanych ust chusteczkę i ponownie nałóż kosmetyk.

Połysk

Ależ tak, aby uzyskać prawdziwie gwiazdorski makijaż nie należy oszczędzać w środkach: po peelingu, balsamie nawilżającym, pomadce nałożonej starannie pędzelkiem, połóż na środek warg nieco błyszczyka. Jeżeli zależy ci na trwałości makijażu, wybierz matowe wykończenie i przypudruj wargi.

Jaką pomadkę wybrać ?

To już jest kwestią gustu, samopoczucia oraz okazji. Istnieją różne kosmetyki do makijażu ust, począwszy od pomadek matowych, pudrowych, satynowych, perłowych, nakładanych tradycyjnie lub przy pomocy pędzelka. Możliwości jest wiele, a paleta kolorów nieskończona. Jasne karnacje lubią delikatne barwy: róż, beż, delikatny lila... Podczas gdy przy ciemniejszych dozwolona jest też odrobina ekstrawagancji: koral, pomarańcz, mocniejszy róż... W każdym przypadku sprawdza się natomiast karminowa czerwień. I o tym wie każda kobieta glamour!

Odżywczy balsam do ust Sephora

Clarins, Doux Exfoliant Lèvres et contours

Lancôme, Contour Pro Beige Rosé

Lancôme, Absolu Nu Sienne Poudré

Benefit, Get Even Poudre compacte Light