Jessica Mercedes i Maffashion razem w sesji dla "Gali" wystąpiły w połowie 2013 roku. Jessica miała wtedy 19, a Julia 25 lat. Fenomen blogerek dopiero wkraczał do Polski, więc niemal wszyscy traktowali działalność dziewczyn z przymrużeniem oka. Raczej nie traktowano ich jeszcze wtedy serio. Wielu zastanawiało się, czym właściwie są "blogerki" i w jaki sposób się utrzymują. "Gala" była jednym z pierwszych magazynów, które zaprosiły Kirschner i Kuczyńską na swoje łamy i pozwoliły im opowiedzieć, co dokładnie robią i do czego dążą. A reszta jest historią. Dziś Jessica Mercedes Kirschner i Julia "Maffashion" Kuczyńska to najsłynniejsze polskie influencerki beauty & fashion. Mają na swoim koncie współprace z prestiżowymi polskimi i zagranicznymi markami, podróżują po całym świecie i konsekwentnie spełniają swoje kolejne marzenia. Zmieniły się bardzo - wewnątrz i na zewnątrz. O ewolucji swojego stylu 25-letnia dziś Jessica i 31-letnia Julia opowiadały Natalii Hołowni, redaktor prowadzącej serwisu Gala.pl, w jej nowej książce "Modna Polka".

Nie wstydzę się tego, co kiedyś nosiłam – mówi Mercedes w książce "Modna Polka". – Sądzę, że jak na tamte czasy i ówczesne trendy to i tak było super (śmiech). Nie czuję, że coś robiłam źle lub że jakoś fatalnie wyglądałam. Podobają mi się wszystkie etapy, jakie przechodziłam. Wiesz, gdy zaczynałam, miałam tylko 16 lat. Dziś mam 25. To wszystko zmienia się więc bardzo naturalnie, płynnie. Dorastałam, a mój styl razem ze mną. Ale gdy przeglądam moje dawne zdjęcia, widzę, że to wszystko zawsze było w pewien sposób spójne. Dlatego nigdy nie odetnę się od „starej” Jessiki. Mam do niej duży sentyment.

Z kolei Maffashion tak mówi o swoim dzisiejszym podejściu do mody i świadomym kreowaniu własnego wizerunku:

Nie czuję potrzeby posiadania absolutnie każdego gadżetu. Bo w modzie nie o to chodzi. Można się nią bawić, powinna być przyjemnością, źródłem radości. Oczywiście, wymyślając konkretne stylizacje, czerpię inspiracje z pokazów. Ale staram się zachować zdrowy rozsądek. Zresztą wiele elementów stroju – ubrań i akcesoriów – można znaleźć w szafie, wśród rzeczy z poprzednich sezonów. Trzeba tylko umieć je wykorzystać w nowy, modny sposób.

ZOBACZ TEŻ: Anna Lewandowska w sukience marki Jessicki Mercedes Kirschner

Polskie blogerki, po chwilowym zachłyśnięciu się łatwym dostępem do trendów, markowych rzeczy i świata high fashion, obecnie zgodnie uważają, że w tej branży najważniejsza jest etyka i działalność na rzecz ochrony tak bardzo zagrożonego środowiska

Dziś cenię przede wszystkim jakość i trwałość. Ważne jest dla mnie też to, by rzeczy, które kupuję, powstawały etycznie. Staram się takie wybierać, choć nie zawsze mi się to udaje - tłumaczy Maffashion w "Modnej Polce". - Natomiast ubrania, których już nie noszę, oddaję w tak zwane dobre ręce. W ten sposób daję im drugie życie.

Obie blogerki, Jessica Mercedes Kirschner i Julia "Maffashion" Kuczyńska są dziś wzorami dla młodych dziewczyn, które marzą o karierze blogerek, influencerek czy o pracy w branży modowej. Zdobyły już prawie wszystko, choć... wciąż mają wiele planów. Zobacz w naszej GALERII, jak wyglądały 13 lat temu>>