Wnętrza butiku Veclaim w stu procentach odzwierciedlają styl Jessiki Mercedes. To połączenie vintage z nowoczesnością oraz odrobiną fantazji i szaleństwa. Po przekroczeniu progu niewielkiej przestrzeni znajdującej się przy ulicy Mokotowskiej w Warszawie, pierwsze co rzuca się w oczy to intensywny kolor zasłon, niczym z filmu "Mechaniczna Pomarańcza" Stanleya Kubricka. Mercedes nie ukrywa zresztą, że twórczość amerykańskiego reżysera była dla niej dużą inspiracją, kiedy razem z Bartłomiejem Karasiem projektowała butik Veclaim: "Moimi inspiracjami były przede wszystkim lata 70., bardzo dużo czerpałam z filmu Kubricka, dlatego też postawiliśmy na pomarańczowe kotary. Kolejną inspiracją są elementy stylu space age, jak na przykład oryginalna lampa właśnie z lat 70." - mówi blogerka.

Butik Jessiki Mercedes [ZDJĘCIA]

Jessica Mercedes podkreśla, że najważniejszą cechą marki Veclaim jest kobiecość. To dlatego w butiku stanęło inspirowane różnorodnością kobiecych kształtów, oryginalne lustro Ultra Fragola Mirror zaprojektowane przez Ettore Scottass, będące jego centralnym punktem. Zamiast typowej kasy, w Veclaim znajdziemy polską dębową mównicę z lat 70., a w przymierzalni sami dobierzemy sobie rodzaj oświetlenia. Inspirację na tego typu rozwiązanie Jessika Mercedes przywiozła z Nowego Jorku - w jej butiku klientki będą mogły wybierać między światłami natural light, sexy light oraz glamour.

W butiku Veclaim już od 18 grudnia będzie można kupić nowe projekty Jessiki Mercedes, które w sklepie internetowym wyprzedały się zaledwie w godzinę.

Wnętrza butiku Jessiki Mercedes obejrzycie w GALERII.