Jessie Ware dziś jest jedną z najpopularniejszych brytyjskich wokalistek. Jej niezwykły talent do tworzenia poruszających utworów idzie w parze z doskonałymi umiejętnościami wokalnymi. W rozmowie z Sandrą Hajduk zdradziła, czy nadal irytują ją pytania o łączenie macierzyństwa z pracą zawodową oraz czego mogą spodziewać się fani po jej nowym muzycznym obliczu.

Jessie Ware o seksizmie w branży muzycznej

Wokalistka w nie raz podkreślała w wywiadach, że drażni ją łączenie roli matki z niemożnością jeżdżenia w trasy koncertowe. Pytała, dlaczego nigdy nie stawia się takich dylematów mężczyznom. Okazuje się, że dziś Ware zasypywana jest sugestiami, iż jest już... "stara":

Im jestem starsza, tym częściej jestem pytana o swój wiek. Chyba znudziła się dziennikarzom rozmowa o moim macierzyństwie i teraz pytają o wiek - wyznała Ware. Pytają też, czy uważam, że w branży istnieje seksizm. Ważne, że ja ze sobą czuję się dobrze, ale tak, to było momentami irytujące.

Jessie Ware o Polsce: "Jesteście dla mnie hojni"

Artystka może pochwalić się sporą grupą fanów w naszym kraju. W wywiadzie dla Gala.pl podkreśliła, że jest bardzo związana z polskimi wielbicielami jej twórczości:

Kocham Cię, Polsko. Sprawiasz, że dobrze się u was bawię i czuję wyjątkowo. Mam silne wspomnienia związane z Polską, zwłaszcza z jedzeniem. Kocham to, jak Polska jest dla mnie hojna.

Zobaczcie cały wywiad z Jessie Ware!