Joanna Jędrzejczyk, która po raz drugi gości na okładce naszego magazynu, to bez wątpienia jedna z najlepszych sportsmenek świata. Przez długi czas była niepokonana w kobiecym MMA, a na swoim koncie ma trzy tytuły zawodowej mistrzyni świata. Niestety, cztery lata temu wszystko się zmieniło. Nie obroniła tytułu mistrzowskiego, a do tego poznała, czym jest zdrada - w związku i w biznesie. W rozmowie z "Galą" 33-latka wróciła wspomnieniami do tych bolesnych chwil. 

Zdrada narzeczonego podcięła mi skrzydła. (...) Moim zdaniem nie jesteśmy stworzeni do monogamii, ale z jakiegoś powodu jest ona dla nas najlepszym wyborem. Uważam, że jeśli ktoś decyduje się na wspólne życie, na partnerstwo, małżeństwo, dziecko, kredyt, coś wiążącego, to powinien wziąć za to odpowiedzialność. W moim słowniku nie ma słowa "zdrada", jeśli chodzi o relacje, biznes, przyjaźń czy cokolwiek. To kwestia nie tylko wyboru, ale też wartości, które wyznaję - wyznała. 

To, co przeżyła, Joanna Jędrzejczyk postanowiła opisać w swojej drugiej książce autobiograficznej zatytułowanej "Czarno na białym", która 27 stycznia trafiła na księgarskie półki. 

Zastanawiam się, jakie będą reakcje na tę książkę. Liczę się z tym, że pojawią się głosy: "Jędrzejczyk wylewa żale, jeszcze ją to trzyma". Nieprawda, nie mam żalu. Chcę jedynie powiedzieć prawdę o tym, dlaczego rozpadł się związek, w którym byłam przez osiem lat, i dlaczego przegrałam walkę o mistrzostwo. Kiedy straciłam mistrzowski pas, powiedziałam, że jednym z powodów było to, że zbijałam wagę. Przed walką straciłam 7 kilogramów w 14 godzin, a po tym wszystkim musiałam wyjść do oktagonu i walczyć na najwyższym, światowym poziomie. Usłyszałam wtedy od hejterów, że to wymówka. Wymówka? Zgub dwa kilogramy w dzień, dwa, w tydzień, to pogadamy. Najłatwiej jest krytykować, nie znając prawdy.

ZOBACZ TAKŻE: Joanna Jędrzejczyk pokazała siostrę bliźniaczkę! "Coraz częściej wyglądamy podobnie"

Cały wywiad Alicji Szewczyk z Joanną Jędrzejczyk przeczytasz w najnowszym numerze magazynu "Gala", w którym także:

  • Odkrywamy kim są wynalazcy szczepionki na COVID-19: Ugur Sahin i Özlem Türeci
  • Rozmawiamy z Anną Dziewit-Meller o trudnej miłości do rodzinnego Śląska i wszystkich rolach, jakie przyszło jej grać w życiu
  • Zastanawiamy się nad fenonemem Justyny Wasilewskiej – aktorki, która rozkochała w sobie polskie kino
  • W ekskluzywnym wywiadzie żona Piotra Szczepanika opowiada nam historię ich wielkiej miłości, która nie miała happy endu
  • W modzie pokazujemy jak nosić cekiny w każdym wydaniu
  • Zaglądamy do kosmetyczki Marty Żmudy Trzebiatowskiej
  • Przyglądamy się temu, jak stres wpływa na naszą skórę

Numer dostępny będzie w regularnej cenie 5,99 zł (sam magazyn) oraz w wersji z broszurką kulinarną - Najlepsze przepisy z książki - zwyciężczyni 9. edycji programu "MasterChef" Aleksandry Juszkiewicz "Po pierwsze tradycja" (6,99 zł).