Joanna Krupa ma powody do radości. Właśnie okazało się, że wygrała proces z nowojorskim klubem striptizu, który nielegalnie użył jej zdjęcia w reklamie. Klub musi wypłacić Dżoanie 360 tysięcy dolarów, a także pokryć koszty sądowe, czyli prawie 16 tysięcy dolarów za opłaty dla prawników i pozostałe ponad 6 tysięcy opłat. Klub nie może też nigdy więcej wykorzystać zdjęcia Krupy. A o co dokładnie chodziło w procesie?

W 2015 roku Joanna Krupa pozwała nowojorski klub striptizu za bezprawne wykorzystanie jej wizerunku. Do naruszenia doszło w 2013 roku. Poza Krupą podobną skargę do sądu złożyły także Irina Voronina and Tiffany Selby. Wszystkie zgodnie uznały, że zawarcie ich zdjęć w reklamie klubu striptizu godzi w ich wizerunek. Jak czytamy na portalu RadarOnline, Krupa jest przedstawiona na zdjęciu tak, jakby reklamowała klub Café Royale. Na zdjęciu modelka pozuje topless. Samo zdjęcie oraz podpis pod nim sugerują, że Krupa jest jedną ze striptizerek w klubie, lub że oficjalnie promuje klub.

Oburzona Joanna Krupa zażądała, by klub zapłacił za fałszywą promocję (jej kosztem), zniesławienie, oraz bezprawne czerpanie zysków z jej wizerunku. I proces wygrała!

POLECAMY TAKŻE wyjątkowy wywiad wideo z Joanną Krupą w naszym programie Gala Studio: