Serwis wirtualnemedia.pl opublikował listę pięćdziesięciu największych polskich profili na Instagramie. Pierwsze miejsce należy do najpopularniejszego dziś polskiego piłkarza – Roberta Lewandowskiego. Nie łatwo go przebić, gdyż obserwuje go ponad 7 milionów użytkowników! Ku zdziwieniu wielu, drugie miejsce zajmuje Suchar Codzienny z liczbą 1 095 564 obserwujących. Podium zamyka najpopularniejsza kobieta na Instagramie. Kim jest Joanna Kuchta?

Joanna Kuchta to dwudziestoletnia królowa Instagrama. Udało się jej przegonić takie sławy jak Anja Rubik, Ewa Chodakowska czy Joanna Krupa. Jak? Joanna Kuchta od ponad sześciu lat mieszka w Irlandii. Nieskazitelna cera, talia osy i i kobiece kształty to jej znaki rozpoznawcze. Jest świadoma, że ze swoim wzrostem (mierzy jedynie 160 cm) nie ma szans na zrobienie kariery w modelingu.

Niewielki wzrost przekuła jednak w zaletę i skupiła się przede wszystkim na zdjęciach. Trzeba przyznać, że umieszczane przez nią na Instagramie fotografie z pewnością podkreślają jej atuty. Modelka zdobyła ogromną popularność dzięki współpracy z marką bieliźnianą. Niestety w Internecie przelała się fala krytyki za epatowanie erotyką. Gdy Instagram odkrył, że Joanna Kuchta pokazała zbyt wiele – co odważniejsze zdjęcia zostały usunięte.

Joanna Kuchta znalazła rozwiązanie tego problemu i  skutki zaczęła zasłaniać naklejkami. Dziś jej profil na Instagramie obserwuje 1 004 811 użytkowników, co plasuje ją na trzecim miejscu w rankingu NapoleonCat. Kto jeszcze znalazł się w rankingu?

Czwarte miejsce należy do Wojciecha Szczęsnego, a  piąte do Anny Lewandowskiej. Na kolejnych miejscach plasują się Ewa Chodakowska, Julia Kaczyńska (Maffasion), Abstrachuje i Joanna Krupa. Niższe miejsca zajmują Anja Rubik, Natalia Siwiec, Kuba Wojewódzki, Marina Łuczenko czy Karolina Pisarek.